Czy Polski ekosystem innowacji ma szansę być „zielonym” hubem technologicznym w regionie? Ponad 220 polskich innowatorów zgłosiło się do konkursu Huawei Startup Challange.
Czy Polski ekosystem innowacji ma szansę być „zielonym” hubem technologicznym w regionie? Liczba zgłoszeń do 2. edycji konkursu Huawei Startup Challange, organizowanego przez Huawei i Startup Academy, zdaje się pozytywnie odpowiadać to pytanie. Aż 226 polskich startupów wyraziło chęć udziału w konkursie, a zgłoszone projekty obejmują innowacje m.in. z zakresu odnawialnych źródeł energii, gospodarki obiegu zamkniętego, przeciwdziałania marnotrawieniu żywności czy edukacji ekologicznej.
Zakończyliśmy nabór wniosków do konkursu Huawei Startup Challenge 2. Trafiło do nas ponad 220 zgłoszeń, zróżnicowanych pod względem pomysłowości, ekologicznej inicjatywy i planu działania. Na liście pojawiły się polskie start-upy, które wspierają innowacyjne rozwiązania technologiczne i mają realny, pozytywny wpływ na naszą planetę. Już po wstępnej selekcji wiemy, że nadesłane wnioski poruszają różnorodne tematy, co pozwoli na przedstawienie szerokiego spektrum zagadnień związanych z ochroną środowiska. To, co cieszy najbardziej to fakt, że mamy w Polsce ogromną liczbę innowatorów, którzy myślą nie tylko o tym, jak zrobić biznes, ale także jak sprawić, aby miał on pozytywny, proekologiczny impakt.” – powiedział Michał Misztal, CEO Startup Academy Poland.
„Ekologia i zrównoważony rozwój są dziś koniecznością. Musimy wszyscy zadbać o to, by przyszłym pokoleniom zostawić zieloną, tętniącą życiem planetę. Cieszy mnie, że nie tylko światowi giganci realizują swoje pomysły z korzyścią dla otaczającego nas świata, ale także wśród polskich innowatorów znaleźć można firmy, które zdają sobie sprawę z wyzwań współczesności i chcą stawić im czoła. Polska ma bardzo silny kapitał intelektualny, a rodzime startupy nie pozostają w tyle za zagranicznymi. Ich pomysły mogą zrewolucjonizować światową gospodarkę i sprawić, że Polska będzie bardziej zielona.” – komentuje Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska.
„Najbardziej innowacyjne pomysły powstają w klimacie sprzyjającym różnorodności. W Huawei konsekwentnie walczymy zwiększenie obecności i roli kobiet w świecie nowych technologii, dlatego bardzo się cieszę, że w konkursie Huawei Startup Challenge polskie innowatorki pokażą, jaki drzemie w nich potencjał. Walka o lepsze klimatyczne jutro naszej planety to także starania o zmianę myślenia w biznesie, polityce i społeczeństwie w ogóle.” – komentuje Alicja Tatarczuk, menadżerka ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Huawei Polska.
Teraz zgłoszone projekty przejdą proces selekcji, którego dokona zespół ekspertów z dużym doświadczeniem i dorobkiem w dziedzinach związanych z nowymi technologiami. W kapitule konkursu Huawei Startup Challenge znajdują się osoby, które w swojej codziennej pracy realizują szereg zadań związanych m.in. z wdrażaniem Agendy Zrównoważonego Rozwoju ONZ, promocją postaw ekologicznych w społeczeństwie, czy etycznym wykorzystaniem technologii. Zgłoszenia ocenią także przedstawiciele organów administracji publicznej – Przemysław Kurczewski, Zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Bartosz Sokoliński, Dyrektor Zarządzający ds. Innowacji i Technologii w Agencji Rozwoju Przemysłu, a także Kamil Wyszkowski, Dyrektor Generalny UN Global Compact Network Poland.
Jaki hosting dla WordPress? Test hostingów pod WordPress 2021.