Czy wielkie firmy technologiczne czeka rozpad? Zdaniem byłego wiceprezesa Facebooka tak. Przyczyną mają być chęci rządów do ich regulowania.

Chamath Palihapitiya wyraził obawę o przyszłość technologicznych gigantów, którzy, jego zdaniem, ulegną rozpadowi w ciągu dekady. 

Inwestor Chamath Palihapitiya zbudował swoją fortunę w czasie, kiedy był był wiceprezesem Facebooka. Opuścił firmę rok przed debiutem giełdowym w 2012 roku. Chociaż wielokrotnie wyrażał obawy dotyczące swojego byłego pracodawcy, uważa również, że odegrał on aktywną rolę w umożliwieniu użytkownikom zgłaszania i rozpowszechniania ważnych informacji. Na przykład sugeruje, że to po części media społecznościowe uświadomiły wielu ludziom, będące teraz niezwykle aktywnym tematem, sprawy wrażliwości rasowej. Jednocześnie Palihapitiya twierdzi, że firmy takie jak Facebook czeka koniec w ciągu dekady.

W trakcie CB Insights Technology Conference Palihapitiya powiedział: „Czy oni się rozpadną? Tak. Czy każdy rząd będzie ich ścigał? Bez wątpienia.” Inwestor nie wymienił tu nazwy Unii Europejskiej, ale swoista wojna, którą Komisja Europejska prowadzi z gigantami cyfrowymi z USA jest zapewne czynnikiem skłaniającym go do podobnych przemysleń. „Najpierw opodatkują na śmierć, a potem stracą zaufanie” – powiedział Palihapitiya. Jego zdaniem los taki czeka firmy Facebook, a także Amazon, Google i Apple.

Palihapitiya powiedział, że ​​„z marginesem, w ciągu następnych 10 lat. . . regulatorzy sobie poradzą ”, ponieważ„ te firmy internetowe podważają to, czego chcą regulatorzy, a mianowicie władzę. Im bardziej rozprowadzasz władzę i informacje, tym bardziej będziesz na celowniku”. Palihapitiya zauważył, że jedyną dużą firmą technologiczną, która nie stała się celem organów antymonopolowych w USA jest Microsoft, i zasugerował, że ten stan rzeczy też nie będzie wieczny.

https://itreseller.pl/itrnewintel-pokazal-mozliwosci-graficzne-ukladu-xe-w-procesorach-tiger-lake-battlefield-v-dzialajacy-na-igpu-w-cienkim-i-lekkim-laptopie/