Dan McNamara przechodzi do AMD. Wcześniejszy pracownik Intela będzie zajmował się tematyką serwerową – coraz ważniejszym dla AMD polem działalności.
To jeden z tych transferów, które z pewnością wpłyną na funkcjonowanie AMD. Widać, że kalifornijski producent pozyskuje ludzi z branży o bardzo konkretnych specjalizacjach. Po ubiegłorocznym zatrudnieniu legendy branży gamingowej, Franka Azora, AMD sięga teraz po specjalistę w dziedzinie większych, i jeszcze mocniejszych komputerów.
Dan McNamara jest od teraz starszym wiceprezesem i dyrektorem generalnym jednostki biznesowej ds. Serwerów, odpowiedzialnym za zarządzanie wydajną linią produktów serwerowych firmy, stosowanych zarówno w chmurze, w firmach niezależnych oraz u partnerów ekosystemowych. Tych ostatnich AMD przybyło w ciągu kilku lat – wśród nich są m.in. Microsoft i Amazon.
Wcześniej McNamara był starszym wiceprezesem i dyrektorem generalnym Intel Corporation, gdzie kierował Intel Network and Custom Logic Group. Przedtem był starszym wiceprezesem Intel Programmable Solutions Group od grudnia 2015 do maja 2019 r. Wówczas zostało dokończone przejęcie przez Intela Altera Corporation. Przed przejęciem McNamara pełnił szereg funkcji wykonawczych w Altera Corporation w latach 2004–2015, gdzie był wiceprezesem Embedded Division w latach 2013–2015 oraz wiceprezesem ds. Inżynierii aplikacji klienta w latach 2010–2013. W Altera McNamara kierował także zespołami sprzedaży, rozwoju biznesu i inżynierii systemów, kierując produktami Altera na rynkach rozwiązań wbudowanych, infrastrukturze sieci i chmurze.
Ponadto McNamara zajmował wyższe stanowiska kierownicze w StarGen w latach 2003–2004, a także był współzałożycielem SemiTech Solutions w latach 1997–2003. Przed tymi rolami McNamara zajmował się rozwojem inżynierii w Raytheon Corp. McNamara jest magistrem inżynierem wykształconym w dziedzinie elektroniki na Worcester Polytechnic Institute w Worcester (Massachusetts, USA).
W AMD z pewnością będzie miał co robić. Przez ostatnich kilka lat kalifornijski producent rośnie w siłę nie tylko na rynku konsumenckim, ale też serwerowym. Zawdzięcza to oczywiście znakomicie przyjętym układom EPYC, których wydajność i efektywność energetyczna skłoniły do sięgnięcie po nie największe firmy w branży usług w chmurze. Wykorzystuje je zarówno Microsoft w swoim Azure, jak i Amazon w usługach AWS.