Danfoss wybrał HPE GreenLake dla SAP S/4HANA Cloud

Danfoss, duńska międzynarodowa grupa inżynieryjna, wybrała HPE GreenLake dla SAP S/4HANA® Cloud w ramach programu RISE with SAP i wdrożyła je w centrach danych Danfoss, aby przyspieszyć przejście firmy na zrównoważoną chmurę. 

Założona w 1933 roku firma Danfoss projektuje rozwiązania, które zwiększają efektywność energetyczną oraz produktywność maszyn, redukują emisję dwutlenku węgla i umożliwiają elektryfikację.

Aby wesprzeć swój rozwój i transformację, w 2016 roku Danfoss podjął decyzję o modernizacji środowiska IT firmy za pomocą SAP S/4HANA®, inteligentnego pakietu zintegrowanych aplikacji biznesowych nowej generacji. Danfoss wybrał też HPE GreenLake dla SAP S/4HANA® Cloud, aby przyspieszyć realizację swojej strategii zrównoważonej chmury, ponieważ zapewnia ona zalety i doświadczenie chmury, umożliwiając jednocześnie uruchamianie kluczowych obciążeń SAP we własnych, energooszczędnych centrach danych.

Danfoss stanął przed wyzwaniem utrzymania wysokich standardów suwerenności danych, niezawodności i zrównoważonego rozwoju, jednocześnie doświadczając rewolucyjnego wzrostu napędzanego celami firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Aby stawić czoła temu wyzwaniu, firma Danfoss poszukiwała elastycznego, skalowalnego i ekonomicznego rozwiązania informatycznego, które mogłoby wspierać procesy biznesowe i inicjatywy innowacyjne realizowane na brzegu sieci, we własnych modułowych centrach danych.

Rozwiązanie wybrane przez Danfoss to oferta opracowana wspólnie przez HPE i SAP. Umożliwia organizacjom takim jak Danfoss, które zdecydowały się na RISE z SAP, czerpanie korzyści z chmury, jednocześnie utrzymując najważniejsze obciążenia SAP w prywatnym środowisku, w którym znajdują się ich aplikacje i dane. Ta bliskość oferuje kilka korzyści, takich jak zwiększona kontrola nad danymi, zmniejszone opóźnienia w celu szybszego dostępu i przetwarzania oraz zwiększone bezpieczeństwo wrażliwych informacji. Wszystko to dzięki najlepszej w swojej klasie infrastrukturze chmurowej HPE.

„Wybraliśmy RISE wraz z SAP i HPE GreenLake nie tylko po to, aby czerpać korzyści z inwestycji w najnowocześniejsze rozwiązania cyfrowe, ale także aby pokazać, że możliwa jest optymalizacja działania istniejących centrów danych przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych. Efektywność energetyczna nie jest czymś, co musimy równoważyć innymi ważnymi parametrami, lecz raczej powinna być traktowana na równi z kluczowym parametrem wraz z innymi standardowymi priorytetami biznesowymi. Ta współpraca pozwala nam przechowywać nasze dane i aplikacje w naszych własnych, wysoce energooszczędnych centrach danych i zapewnia nam to, co najlepsze z obu światów: zalety chmury przy jednoczesnym zachowaniu bliskości danych – mówi Sune Baastrup, dyrektor ds. informatyki w Danfoss.

„HPE jest dumne, że może współpracować z Danfossem w celu przyspieszenia ich strategii zrównoważonej chmury dzięki RISE z SAP i HPE GreenLake. Współpraca ze światowymi liderami, takimi jak Danfoss, którzy opracowują rozwiązania wspierające przejście na zrównoważone IT, jest ważna dla skierowania całej branży w stronę bardziej praktyki odpowiedzialne za środowisko. Dzięki HPE GreenLake zapewniamy chmurę tam, gdzie Danfoss obsługuje swoje centra danych, umożliwiając im zachowanie kontroli i wglądu w krytyczne dane i aplikacje, bez uszczerbku dla priorytetów zrównoważonego rozwoju – podkreślił Carsten Regner Nielsen, dyrektor zarządzający Nordic Cluster, HPE.

Danfoss ściśle współpracuje z HPE Services w celu opracowania modułowych centrów danych, aby zapewnić szybszą i zrównoważoną rozbudowę centrów danych przy większej elastyczności lokalizacji. Duńska firma demonstruje już rozwiązania w zakresie ponownego wykorzystania ciepła w siedzibie firmy w Nordborgu w Danii, gdzie przy pełnej mocy produkcyjnej ponownie wykorzystane nadwyżki ciepła z centrów danych Danfoss są w stanie zapewnić 25% całkowitego zaopatrzenia w ciepło dla zakładu produkcyjnego o powierzchni 250 000 m kw.