Dell EMC PowerStore – nowe rozwiązanie dla przechowywania danych amerykańskiego producenta wprowadza innowacyjne sposoby zarządzania i wykorzystania serwerów danych.
Dell wykorzystał wiedzę z całej swojej grupy firm, w tym m.in. VMWare by stworzyć nowy model rozwiązania dla przechowywania danych. Macierz pamięci masowej Dell EMC PowerStore ma być szybszy, bardziej responsywny i ma wpisywać się w średni segment rynku, jednocześnie oferując rozwiązania i możliwości właściwie przynależące do klasy korporacyjnej.
Nowy Dell EMC PowerStore jest macierzą pamięci masowej end-to-end NVMe, z obsługą dwuportowych dysków SSD Intel Optane oraz obsługą sieci Ethernet do 32 Gb. PowerStore jest przy tym kompaktowy i zawiera kilka „asów w rękawie” związanych m.in. z zarządzaniem. Urządzenia korzysta z popularnego formatu 2U. Macierz ma 25 wnęk 2,5 ” z czego do 23 ma slużyć do przeznaczenia na nośniki danych (w zależności od modelu), obsługujących pojemności dysków od 375 GB do 750 GB w dyskach Optane SSD i 1,92 TB do 15,36 TB w zwykłych NVMe SSD. Producent obiecał już aktualizacje w niedalekiej przyszłości wprowadzającą usługę NVMe-oF.
Urządzenia z serii PowerStore mogą więc obsłużyć solidną pojemność przy czym można połączyć je w klastry, celem uzyskania większej wydajności. PowerStore obsługuje maksymalnie cztery urządzenia w klastrze lub osiem węzłów. PowerStore używa jednej architektury dla bloków, plików i VMware vVols. Ta tablica obsługuje różnorodne aplikacje, sieci wieloprotokołowe i wieloformatowe pamięci masowe. Poza tym PowerStore oferuje wiele konfiguracji modułów IO, co pozwala na dostosowanie urządzenia do potrzeb firmy, zwłaszcza w kwestii komunikacji. Urządzenie wspiera oczywiście typowe moduły sieciowe SFP 10Gbase-T i 25GbE, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by uzupełnić je modułem komunikacji światłowodwej.
Kolejną zaletą urządzenia są jego możliwości z zakresu efektywności ekonomicznej m.in. związane ze skutecznym operowaniem przestrzenią. Dell EMC PowerStore wspiera deduplikację i kompresję danych, co pozwala na obniżenie kosztów w przeliczeniu na terabajt. Dzięki PowerStore i zastosowaniu przyspieszenia sprzętowego Intel QuickAssist deduplikacja i kompresja są w 100% wbudowane w system urządzenia i zawsze włączone. Dell zapewnia przy tym średnią czterokrotną redukcję danych. To wyraźny postęp zważywszy na to, że wcześniejsze rozwiązania firmy (ale i konkurencji) nie wykraczają raczej poza redukcję trzykrotną.
Dell postawił wyraźnie na inteligentne zarządzanie macierzą. Producent wprowadził tu zautomatyzowaną kontrolę wydajności i skalowalności. Wykorzystując rozwiązania VMware PowerStore jest w stanie usprawnić tworzenie aplikacji i zautomatyzować przepływy pracy macierzy. Przede wszystkim można wyraźnie zredukować czas wdrażania urządzenia, dzięki zastosowaniu popularnych wtyczek VMware (vRO), Kubernetes i Ansible. Poza tym na potrzebę analityki urządzenie obsługuje CloudIQ. Urządzenie działa w oparciu o nowy system PowerStoreOS.
Oparcie systemu na architekturze kontenerowej sprawia, że działa nie tylko szybciej, ale jest bardziej bezpieczne, dzięki izolowaniu komponentów systemu w formie mikrousług. Oprogramowanie działa bezpośrednio na PowerStore lub na maszynie wirtualnej (przez VMware hypervisor). W tym drugim przypadku administrator może wprowadzać nowe aplikacje bezpośrednio, za pomocą funkcji AppsON. Przede wszystkim ma to być rozwiązanie upraszczające obsługę i uruchamianie aplikacji bez konieczności instalowania dodatkowych serwerów.
https://itreseller.pl/itrnewpolskadolinacyfrowa-microsoft-zainwestuje-kolosalna-kwote-1-miliarda-dolarow-w-polsce-rozwoj-chmury-krajowej-wlasnie-zyskal-potezny-naped/