Dell Technologies w ciągu nadchodzących trzech lat przeznaczy 1 mld USD na badania i rozwój w obszarze Internetu rzeczy.
Firma Dell Technologies zaprezentowała swoją nową strategię w zakresie Internetu rzeczy, a także nowo utworzony dział rozwiązań IoT oraz premierowe produkty i udoskonalone opcje finansowania. Wszystko po to, by podkreślić wiodącą pozycję w tej dziedzinie oraz pokazać zaangażowanie na rzecz pomagania klientom w procesie wejścia w złożony i rozproszony świat IoT, przy wykorzystaniu uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. W ciągu nadchodzących trzech lat Dell Technologies przeznaczy 1 mld USD na badania i rozwój w obszarze Internetu rzeczy.
Internet rzeczy i rozproszony model IT
Przez ostatnich 15 lat obserwowaliśmy nieustanny rozwój technologii chmurowych, z których wynika scentralizowany model dostarczania usług IT. Jednak dziś, kiedy urządzenia wszelkiego rodzaju – od telefonów, przez samochody, po żarówki czy termostaty – są inteligentne, pojawia się potrzeba przetwarzania informacji w czasie rzeczywistym w modelu rozproszonym. A wszystko po to, by nie marnować czasu na przesyłanie danych do chmury.
„Internet rzeczy zdecydowanie zmienia sposób, w jaki żyjemy oraz w jaki działają firmy. W zasadzie zmienia cały świat. Dell Technologies przeciera dla swoich klientów szlaki, oferując nową, rozproszoną architekturę, która łączy IoT oraz sztuczną inteligencję w ramach jednego, kompleksowego ekosystemu. Zalety tego rozwiązania będą bardzo wyraźne i odczuwalne na całym świecie.” – powiedział Michael Dell, prezes i CEO Dell Technologies.
Kompleksowe i pragmatyczne podejście Dell Technologies do IoT skupia się na zintegrowanych rozwiązaniach i współpracy ze starannie dobranymi partnerami. Podejście to ma zapewnić klientom korzyści już teraz oraz przygotować ich na przyszłe potrzeby technologiczne. Klienci coraz częściej zgłaszają potrzebę współpracy z jednym partnerem, który pomoże im wdrożyć rozwiązania IoT w ich przedsiębiorstwach.
Nowy dział IoT w Dell Technologies
Nowy dział IoT Dell Technologies, kierowany przez CTO VMware, Raya O’Farrella, pomoże klientom wdrożyć i wykorzystać technologie, rozwiązania i usługi z całej oferty Dell Technologies. Obejmie to kolejne inwestycje w tworzenie produktów do bardziej zaawansowanych zastosowań oraz opracowywanie planów wdrożeń IoT dostosowanych do potrzeb klientów. Model ten sprawi, że klienci i partnerzy otrzymają najlepsze, kompleksowe rozwiązanie IoT dostosowane do ich potrzeb.
„W Dell Technologies już dawno dostrzegliśmy potencjał dynamicznie rozwijającego się rynku rozwiązań IoT. Nasz nowy dział rozwiązań IoT będzie współpracować ze wszystkimi innymi jednostkami w ramach organizacji oraz z zewnętrznymi partnerami, abyśmy mieli pewność, że dostarczamy klientom odpowiednie technologie – po to, by mogli oni szybciej i skuteczniej wdrażać rozwiązania z obszaru Internetu rzeczy.” — powiedział Ray O’Farrell, dyrektor generalny ds. IoT w Dell Technologies oraz CTO VMware.
Inwestycje w obszarze IoT
W ciągu nadchodzących trzech lat Dell Technologies przeznaczy 1 mld USD na badania i rozwój w obszarze Internetu rzeczy. Dotyczy to produktów, rozwiązań, laboratoriów i współpracy z partnerami.
Nowe produkty:
- Project Nautilus, rozwiązanie w zakresie pamięci masowej i analizy danych w czasie rzeczywistym, które przekształca produkty Dell EMC Isilon i ECS w platformy pamięci masowej IoT.
- „Project Fire”, część rodziny rozwiązań VMware Pulse dla IoT, to hiperkonwergentna platforma z uproszczonym zarządzaniem, zapewniająca lokalnie możliwości obliczeniowe, storage’owe oraz analityczne (za pośrednictwem Project Nautilus)
- Rozwiązanie RSA „Project Iris” pozwala na skuteczne monitorowanie zagrożeń, nawet na brzegu sieci
- Technologie takie jak akceleratory zwiększą szybkość przetwarzania i analiz bliżej brzegu. Współpraca z liderami, takimi jak VMware, Intel i NVIDIA, oraz inwestycje Dell Technologies Capital w Graphcore, które umożliwiają optymalizację wydajności sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i uczenia głębokiego w centrum przetwarzania danych i całym środowisku IoT.
Nowe usługi w obszarze IoT:
- Nowe usługi z zakresu doradztwa strategicznego – wsparcie w procesie wyznaczania celów biznesowych, strategii i kierunków rozwoju, budowy infrastruktury, usług wdrożenia i wsparcia.
- Wdrożenie rozwiązania Worldwide Herd i usługi konsultingowe w zakresie analityki danych geograficznie rozproszonych i uczenia głębokiego w ramach zbiorów danych, których nie można przenieść z powodu ich rozmiarów, poufności lub regulacji prawnych.
Ponadto, Dell Technologies planuje rozwijać ofertę produktów i rozwiązań IoT poprzez zacieśnianie współpracy z partnerami:
- Wielokrotnie nagradzany to starannie opracowany, wielopoziomowy program, który zrzesza ponad 80 partnerów, zarówno duże firmy, takie jak Intel, Microsoft czy SAP, jak i startupy typu Action Point, IMS Evolve, FogHorn i Zingbox.
- Program obejmuje obecnie wszystkie rozwiązania oferowane przez firmy należące do Dell Technologies, co umożliwia łatwą współpracę i realizację planów
- VMware i SAP współpracują w celu stworzenia zintegrowanego rozwiązania IoT do zastosowań analitycznych i w branżowych aplikacjach. Rozwiązanie wykorzystuje VMware Pulse IoT Center, SAP Cloud Platform i SAP Leonardo.
Dell Technologies Capital
Dell Technologies Capital, spółka venture capital należąca do Dell Technologies, ściśle współpracuje z nowy działem IoT. Spółka inwestuje w obiecujące startupy i pozwala przyspieszyć tworzenie i wdrażanie nowych technologii i rozwiązań IoT, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.
Wspomniane inwestycje obejmują m.in.:
- Edico Genome, twórcę pierwszego na świecie procesora zaprojektowanego z myślą o analizowaniu danych sekwencyjnych nowej generacji.
- FogHorn Systems, czołowego twórcę oprogramowania do analizy danych z urządzeń brzegowych dla rozwiązań IoT.
- Graphcore, twórcę procesorów nowej generacji, zoptymalizowanych pod kątem przyspieszenia rozwiązań sztucznej inteligencji.
- Moogsoft, lidera rynku w stosowaniu sztucznej inteligencji do operacji informatycznych (AIOps).
- Zingbox, twórcę zabezpieczeń IoT dla Internetu rzeczy.