Deloitte rozpoczyna współpracę z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym, aby dostarczyć innowacyjne rozwiązania z obszaru Przemysłu 4.0 i Innovation 4.0, opartych na technologii SAP S/4HANA.
Współpraca, którą nawiązaliśmy z naukowcami z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego będzie działała na styku nauki i biznesu, podobnie jak amerykańskie ośrodki badawczo-rozwojowe. Centrum jest jednostką Polskiej Akademii Nauk, co dodatkowo podnosi prestiż tej współpracy i wypracowanych dzięki niej, przyszłych rozwiązań– mówi Paweł Filipowicz, partner, odpowiedzialny za praktykę SAP w Deloitte w Europie Środkowej. Ekspert dodaje, że owocem tej współpracy będzie wytworzenie i późniejszy rozwój aplikacji opartych na technologii SAP S/4HANA i oferowanych klientom Deloitte.
Współpraca Deloitte z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym ma charakter długoterminowy i będzie obejmowała cztery główne obszary:
- wykorzystanie zaawansowanych systemów obliczeniowych (w tym superkomputerów oraz chmury
obliczeniowej) do przetwarzania danych pochodzących z systemów SAP; - zastosowanie technologii uczenia maszynowego do prowadzenia analizy predykcyjnej (ang.
predictive analytics) danych; - opracowanie innowacyjnych metod wizualizacji i raportowanie wyników analizy danych (dashboard);
- budowa hybrydowych rozwiązań aplikacyjnych z wykorzystaniem SAP Cloud Platform dla zastosowań
biznesowych.
Deloitte jest światowym liderem wśród dostawców platformy SAP S/4HANA. W ubiegłym roku nasza działalność w tym zakresie została doceniona przez firmę analityczno-badawczą Gartner i niezależną firmę analityczną Forrester. Jestem przekonany, że współpraca z poznańskim Centrum nie tylko ugruntuje mocną pozycję Deloitte, ale też zapewni innowacyjne rozwiązania skrojone na miarę nowej rzeczywistości, jaką w biznesie zostawił kryzys wywołany COVID-19– mówi Krzysztof Witczak, dyrektor ds. rozwoju biznesu SAP w Deloitte.
Wspólnym celem firmy doradczej i ekspertów z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego jest zapewnienie stabilnych warunków dla rozwoju, wdrażania i utrzymania innowacyjnych aplikacji oraz usług świadczonych na rzecz klientów.
Poza gospodarczym kontekstem naszej współpracy, partnerstwo z Deloitte otwiera nowe możliwości realizacji wspólnych projektów badawczo-rozwojowych dotyczących m.in. przetwarzania danych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i zaawansowanej wizualizacji, przy jednoczesnym skróceniu cyklu wdrażania innowacyjnych technologii w przemyśle. Wsparciem dla tej współpracy są systemy superkomputerowe oraz infrastruktura chmury obliczeniowej gwarantujące bezpieczną i efektywną eksploatację aplikacji przez klientów. Już dzisiaj widzimy, że taka koordynacja działań związanych z transformacją cyfrową zapewni naukowcom korzystającym z infrastruktury badawczej bliższy kontakt z gospodarką, a klientom naszego Partnera stworzy dogodne warunki dla osiągnięcia przewagi konkurencyjnej– mówi Cezary Mazurek, Dyrektor Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego afiliowanego przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN.
Celem stron jest także podejmowanie współpracy wdrożeniowej w celu dostarczania nowych usług obecnym i przyszłym klientom.
https://itreseller.pl/itrnewibm-cloud-satellite-umozliwia-oferowanie-bezpiecznej-chmury-z-dowolnego-miejsca-rowniez-w-przetwarzaniu-brzegowym/