Drugie życie dla sprzętu sieciowego używanego podczas tegorocznych Igrzysk od Orange i La Poste
Orange i La Poste ogłosiły inicjatywę mającą na celu wydłużenie żywotności sprzętu sieciowego używanego podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Paryżu w tym roku.
Jak podkreślają obie firmy w oświadczeniu, współpraca ta jest zgodna ze strategiami społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), wg których bardzo istotne jest zminimalizowanie wpływu technologii cyfrowej na środowisko.
Kilka tysięcy terminali Wi-Fi i innego zaawansowanego sprzętu telekomunikacyjnego używanego na obiektach olimpijskich i paraolimpijskich zostanie ponownie wykorzystanych przez La Poste w kluczowych lokalizacjach w Paryżu i innych lokalnych społecznościach. Na przykład Maison de l’Innovation w Nantes, w którym ma pracować ponad 800 specjalistów IT z La Poste, skorzysta z tego sprzętu nowej generacji.
Urządzenia te były używane przez krótki czas i zostały dokładnie zweryfikowane, aby zapewnić wydajność, dostępność i trwałość. Sprzęt poprawi wydajność operacyjną sieci dla pracowników La Poste, zapewniając lepszą łączność i jakościowo dobry poziom usług zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Integracja tego sprzętu odegra również kluczową rolę we wspieraniu digitalizacji i nowych zastosowań, ułatwiając płynniejsze działanie narzędzi informatycznych.
Jak wynika z oświadczenia, obie firmy stawiają na odpowiedzialniejsze praktyki zakupu obwodów, szczególnie w środowiskach informatycznych. Orange oferuje swoim klientom indywidualnym i biznesowym produkty zaprojektowane zgodnie z ekologią i używany sprzęt sieciowy. Tymczasem La Poste zobowiązuje się do etycznych, inkluzywnych i ekonomicznych praktyk cyfrowych. Przyjęła również odpowiedzialną politykę cyfrową mającą na celu optymalizację wykorzystania zasobów naturalnych i nieodnawialnych. Polityka ta koncentruje się na wydłużeniu żywotności sprzętu IT poprzez naprawę i ponowne wykorzystanie. Obie firmy obrały za cel osiągnięcie zerowej emisji do 2040 roku.