Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa będące jednostką MON kształcącą kadry do pracy i służby w cyberprzestrzeni, zawarło porozumienia z CISCO oraz Microsoft.

Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa będące jednostką MON kształcącą kadry do pracy i służby w cyberprzestrzeni, 18 listopada br. zawarło porozumienia z wiodącymi firmami z sektora IT – CISCO oraz Microsoft.

 

Współpraca została także zainicjowana z najbardziej zasłużoną dla resortu uczelnią kształcącą w obszarach szeroko rozumianego cyberbezpieczeństwa, IT i kryptologii w Polsce – Wojskową Akademia Techniczną w Warszawie. Porozumienia zostały zawarte podczas oficjalnej inauguracji ECSC na terenie Wojskowej Akademii Technicznej.

 

 

Współpraca z firmami Microsoft oraz CISCO dotyczy w szczególności rozwoju oferty szkoleniowej Centrum w oparciu o produkty edukacyjne i platformy szkoleniowe, których twórcami są ww. koncerny. W imieniu ECSC dokumenty podpisał Dyrektora Paweł Dziuba, a w imieniu firmy CISCO, Przemysław KANIA – Dyrektor Generalny. Firmę Microsoft reprezentował Członek Zarządu – Dyrektor ds. Strategii Technologicznej Microsoft, Michał JAWORSKI.

 

 

Z kolei zawarte 18 listopada br. porozumienie pomiędzy ECSC a Wojskową Akademią Techniczną określa ogólne zasady współpracy z uwzględnieniem zabezpieczenia logistycznego i administracyjnego. Ze strony WAT porozumienie podpisał Rektor-Komendant Wojskowej Akademii Technicznej, płk prof. dr hab. Przemysław Wachulak.

 

– Z jednej strony zamierzamy współpracować z narodowymi strukturami wojskowymi i szkołami związanymi z resortem obrony narodowej na podstawie różnego rodzaju listów intencyjnych czy umów. Z drugiej strony, chcemy być instytucją, która nie zamyka się jedynie na rozwiązania wojskowe. Realizujemy współpracę z firmami, o ugruntowanej pozycji na rynku usług i produktów z obszaru m.in. IT – mówi Dyrektor ECSC, Paweł Dziuba.

 

ECSC jest jednostką podległą pod Ministra Obrony Narodowej i realizującą kształcenie stricte pod potrzeby szkoleniowe polskiej armii. Z uwagi na konieczność zapewnienia uczestnikom szkoleń pełnego spektrum wiedzy niezbędnej do pracy domenie operacyjnej cyberprzestrzeni, Centrum nie zamyka się tylko na instytucje wojskowe i realizację szkoleń wyłącznie w oparciu o dedykowane systemy (w tym niejawne) i urządzenia tworzone specjalnie na potrzeby armii, ale planuje szeroką współpracę także z międzynarodowymi firmami, które dostarczają oprogramowanie i sprzęt, z którego korzysta rynek, a tym samym także potencjalni adwersarze Polski w cyberprzestrzeni.

 

https://itreseller.pl/itrnewinternet-umiejetnosci-w-sieci-5g-recepta-na-globalne-problemy-zdaniem-profesora-mischy-dohlera-z-kings-college-london-ktory-byl-gosciem-specjalnym-ericsson-radio-tech-day-2020-w-lodzi/