Ericsson zainwestuje dodatkowe 50 mln USD w fabrykę infrastruktury 5G w Teksasie

Ericsson potwierdził w tym tygodniu, że zainwestuje dodatkowe 50 milionów dolarów w rozbudowę swojej czteroletniej fabryki 5G Smart Factory w Lewisville w Teksasie. Inwestycja umożliwi firmie rozszerzenie produkcji radiotelefonów i jednostek pasma podstawowego w USA.

Ericsson powiedział, że inwestycja o wartości 50 milionów dolarów „jeszcze bardziej przyspieszy lokalną produkcję, aby zaspokoić zapotrzebowanie na infrastrukturę 5G wyprodukowaną w USA, zgodnie z ustawą Build America Buy America Act (BABAA)”.

„Ta inteligentna fabryka 5G zapewnia nam ścisłą współpracę w celu zapewnienia szybkich i sprawnych dostaw, aby spełnić wymagania klientów w USA, a obserwowanie rozwoju i innowacji naszego najnowocześniejszego obiektu w ciągu zaledwie kilku lat było ekscytujące – powiedział Yossi Cohen, prezes i szef Ericsson North America. – Dzięki tej ekspansji możemy przyspieszyć produkcję zaawansowanych radiotelefonów Massive MIMO firmy Ericsson i naszej najnowszej platformy RAN Compute, które są dumnie produkowane w USA, spełniając zmieniające się wymagania naszych amerykańskich klientów i wzmacniając nasze zaangażowanie w przywództwo technologiczne”.

Ericsson otworzył inteligentną fabrykę 5G w Teksasie o powierzchni 300 000 stóp kwadratowych tuż przed pandemią Covid-19, inwestując początkowo 100 milionów dolarów.

W zautomatyzowanej fabryce pracuje ponad 500 osób, gdzie Ericsson przeprowadził kilka wdrożeń 5G i dostarcza produkty sieciowe 5G, w tym radia 5G i Massive MIMO, do wszystkich dostawców usług komunikacyjnych pierwszego poziomu w USA.

Zaangażowanie firmy Ericsson w inwestowanie w dalszy sprzęt Open RAN jest następstwem podpisanego w grudniu kontraktu o wartości 14 miliardów dolarów na budowę sieci Open RAN firmy AT&T.

Stany Zjednoczone dążą do opracowania otwartych jednostek radiowych, które są budowane w USA lub z globalnymi sojusznikami i partnerami, a nie dostawcami z krajów, które uważają za zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Otwarty RAN promuje nowy rodzaj zestawu telekomunikacyjnego, który pozwala dostawcom na „mieszanie i dopasowywanie” rozwiązań od wielu dostawców, co jest niemożliwe w przypadku zastrzeżonego sprzętu sieciowego.

Oczekuje się, że firmy telekomunikacyjne zainwestują ponad 30 miliardów dolarów w Open RAN do końca dekady, według firmy analitycznej Counterpoint Research.