Europejski zakład regeneracji tonerów firmy Brother świętuje dwa ważne kamienie milowe.

Wiodący na rynku zakład recyklingu firmy Brother na Słowacji, jedna z czołowych placówek zajmujących się regeneracją tonerów w Europie, rozpoczęła swoją działalność 15 lat temu i w tym roku świętuje swój jubileusz. Dodatkowo w 2022 r. zakład otrzymał status neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla – jest to druga placówka specjalizująca się w recyklingu firmy Brother, która uzyskała taką akredytację.

Ten obiekt powstał, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na recykling tonerów w całej Europie – jest to największa placówka z 4 zakładów Brother Recycling. Wszystkie punkty zajmujące się recyklingiem firmy Brother łącznie regenerują ponad 2,6 miliona tonerów rocznie, co pozwala na ponowne wykorzystanie surowców, które mogłyby zająć trzy baseny olimpijskie każdego roku.

 

Otworzyliśmy Brother Industries Slovakia w 2007 roku, kiedy temat regeneracji tonerów był jeszcze „w powijakach”. Byliśmy jedną z pierwszych tego typu placówek w Europie – od tego czasu nasza działalność stale się rozwija, aby sprostać liczbie materiałów zwracanych przez klientów i partnerów Brother. Do tej pory zregenerowaliśmy ponad 18 milionów tonerów na Słowacji, co pokazuje, jak bardzo nasi klienci są zaangażowani we wspieranie środowiska oraz zrównoważony rozwój” – komentuje Dave Lawrence, Dyrektor Brother Industries Slovakia.

 

Słowacki zakład przyjmuje puste kasety z tonerem, ocenia je, wymienia zużyte części i tworzy zregenerowane wkłady, które przechodzą rygorystyczne kontrole, aby dorównać jakości nowym. W ten sposób aż 80% surowców jest ponownie wykorzystanych przy tworzeniu tonerów, a reszta jest poddawana recyklingowi i wykorzystywana do produkcji innych produktów Brother.

W tym roku zakład został uznany za neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Warto zauważyć, że wraz z brytyjską placówką zajmującą się regeneracją tonerów firmy Brother – oba punkty tworzą jedyny w Europie proces regeneracji tonerów, w którym wszystko jest ponownie wykorzystywane, a odpady nie są generowane.

 

Osiągnięcie statusu neutralności pod kątem emisji dwutlenku węgla dla tak dużego przedsięwzięcia jest dużym wyzwaniem – tym bardziej wszyscy jesteśmy niesamowicie dumni z sukcesu tego projektu. W Brother traktujemy nasze zobowiązania w zakresie ochrony środowiska bardzo poważnie i podejmujemy wiele inicjatyw, których celem jest zmniejszenie naszego wpływu na środowisko. Wszystkie materiały, których nie możemy bezpośrednio wykorzystać, są poddawane recyklingowi, co przyczynia się do powstania zamkniętego procesu produkcyjnego, w którym nic nie trafia na wysypiska” – komentuje Dave Lawrence, Dyrektor Brother Industries Slovakia. „Ponadto, większość energii potrzebnej do działania fabryki jest generowana przez panele słoneczne i gruntową pompę ciepła. Te naturalne źródła energii pozwoliły nam zmniejszyć emisję CO2 o 48%. Dzięki wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań jesteśmy w stanie stale udoskonalać nasze procesy. Dodatkowo nadal stawiamy sobie nowe wyzwania, aby prowadzić możliwie najbardziej zrównoważony proces produkcji, regeneracji i recyklingu” – dodaje Dave Lawrence.

 

IT Champions 2022 – Prestiżowe nagrody branżowe, wydawnictwa IT Reseller zostały wręczone! Na gali gościła czołówka branży IT!