Fortinet dołącza do inicjatywy Komisji Europejskiej – Cybersecurity Skills Academy
Fortinet, globalny lider cyberbezpieczeństwa, który dąży do konwergencji sieci i rozwiązań ochronnych, dołączył do rozpoczętej przez Komisję Europejską inicjatywy Cybersecurity Skills Academy. Za pośrednictwem działu Fortinet Training Institute, Fortinet zobowiązał się zaoferować bezpłatnie swoje wielokrotnie nagradzane szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz program podnoszenia świadomości w zakresie bezpieczeństwa nawet 75 tys. osobom w Europie w ciągu najbliższych trzech lat.
Zobowiązanie to ma na celu zmniejszenie niedoboru umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa w całej Unii Europejskiej (UE), przyczyniając się dodatkowo do realizacji globalnego celu Fortinet wyznaczonego w 2021 r., jakim jest przeszkolenie miliona osób na całym świecie w zakresie cyberbezpieczeństwa w ciągu pięciu lat.
„Fortinet zobowiązał się do powszechnego udostępniania materiałów edukacyjnych i szkoleń w zakresie cyberbezpieczeństwa, aby zaradzić globalnemu niedoborowi talentów. Kluczową rolę w tych wysiłkach odgrywają partnerstwa publiczno-prywatne. Dlatego współpraca w ramach organizowanej przez Komisję Europejską inicjatywy Cybersecurity Skills Academy jest zgodna z naszym celem, jakim jest zapewnienie szkoleń w zakresie cyberbezpieczeństwa dla miliona osób na całym świecie do 2026 roku. Z niecierpliwością czekamy na zwiększenie zakresu możliwości uczenia się osobom we wszystkich 27 krajach Unii Europejskiej w celu rozwoju cyberprzestrzeni w regionie.” – podkreślił Rob Rashotte, Vice President of Global Training and Global Field Enablement, Fortinet.
Rozwój unijnej siły roboczej w dziedzinie cyberbezpieczeństwa w celu zwiększenia odporności regionu
Taktyki przyjmowane przez cyberprzestępców stają się coraz bardziej wyrafinowane, dzięki czemu szybko identyfikują oni sposoby na uniknięcie kontroli bezpieczeństwa. Mimo to wielu liderów biznesu nie dysponuje personelem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo, który jest niezbędny do odpowiedniej ochrony firmowej sieci. Około 40% decydentów IT w UE uważa, że rekrutacja, zatrudnienie i utrzymanie wykwalifikowanych specjalistów ds. bezpieczeństwa stanowi wyzwanie, a prawie 50% twierdzi, że trudno jest osiągnąć cele w zakresie różnorodności, takie jak zatrudnianie większej liczby kobiet, weteranów wojskowych i osób pochodzących z mniejszości.
Zadaniem uruchomionej przez Komisję Europejską w 2023 r. inicjatywy Cybersecurity Skills Academy jest pomoc w likwidowaniu luki w umiejętnościach w zakresie cyberbezpieczeństwa w UE poprzez współpracę prywatnych i publicznych podmiotów w celu promowania wiedzy w zakresie cyberbezpieczeństwa i rozwoju siły roboczej. Akademia stanowi wspólny punkt dla osób fizycznych, instytucji akademickich i przedsiębiorstw, którzy zyskują dostęp do szkoleń, certyfikatów i możliwości finansowania w zakresie cyberbezpieczeństwa.
Dołączając do tej ważnej inicjatywy Fortinet będzie oferować program certyfikacji Fortinet Training Institute za pośrednictwem Cybersecurity Skills Academy, aby jeszcze bardziej zwiększyć dostęp do szkoleń w zakresie świadomości cyfrowej ochrony i przyczynić się do rozwijania niezbędnych umiejętności oraz pomagania osobom w rozwoju kariery w dziedzinie bezpieczeństwa lub rozpoczęciu pracy w tej branży.
Zaangażowanie Fortinet w likwidację globalnej luki w umiejętnościach w zakresie cyberbezpieczeństwa
Zaangażowanie firmy Fortinet w prowadzoną przez Komisję Europejską inicjatywę Cybersecurity Skills Academy jest odzwierciedleniem jej wieloletniego zaangażowania w likwidację luki w umiejętnościach w zakresie cyberbezpieczeństwa na całym świecie. Dział Fortinet Training Institute służy specjalistom ds. IT i bezpieczeństwa, studentom oraz nauczycielom, a także społecznościom poszukującym dodatkowych kwalifikacji, w tym kobietom i weteranom, poprzez różne programy, takie jak Academic Partner oraz Education Outreach.