Fortinet rozszerza portfolio rozwiązań wykorzystujących generatywną sztuczną inteligencję o dwa nowe produkty upraszczające zabezpieczanie środowisk IT

Fortinet, globalny lider cyberbezpieczeństwa, który dąży do konwergencji sieci i rozwiązań ochronnych, zapewnił integrację kolejnych dwóch swoich produktów z rozwiązaniem FortiAI – bazującym na sztucznej inteligencji asystentem bezpieczeństwa, który wykorzystuje mechanizmy GenAI do prowadzenia podejmowanych przez analityków bezpieczeństwa działań, upraszczania ich i automatyzacji.

 

– Generatywna sztuczna inteligencja obecnie wzbogaca siedem różnych produktów w portfolio Fortinet, co jest odzwierciedleniem naszego zaangażowania w innowacyjność w zakresie AI – powiedział John Maddison, dyrektor ds. marketingu w Fortinet.

 

Integracja FortiAI z nowymi rozwiązaniami

  • FortiAI dla FortiNDR Cloud umożliwia łowcom zagrożeń skorelowane z ich zapytaniami łatwe przeglądanie danych dotyczących wykrytych incydentów. Analitycy bezpieczeństwa mogą kierować zapytania do FortiAI i w łatwy sposób korzystać z zapewnianych przez FortiNDR Cloud funkcji ochrony.  Zabezpieczają one przed nowymi, a także zyskującymi popularność zagrożeniami, taktykami i technikami oraz określonymi podatnościami. Usprawnia to proces wyszukiwania informacji o incydentach i zwiększa wydajność analityków, pozwalając łowcom zagrożeń lepiej rozumieć ich własne możliwości w walce z atakującymi.
  • FortiAI dla Lacework FortiCNAPP ułatwia zespołom SOC szybsze rozumienie alertów, w tym wskazówek dotyczących środków zaradczych i działań naprawczych. Korzystając z zapytań w języku naturalnym, eksperci mogą łatwo wyjaśniać przyczyny generowanych alertów, rozumieć ryzyko związane za sposobami ataków, uzyskiwać precyzyjne wskazówki dotyczące badania incydentów i reagowania na nie oraz usprawniać naprawianie problemów za pomocą poprawnego składniowo kodu.

 

FortiAI w całym portfolio Fortinet

Integracja FortiAI z innymi produktami Fortinet jest odzwierciedleniem zaangażowania w rozwój zapewniającej większy poziom cyberbezpieczeństwa funkcjonalności rozwiązań bazujących na generatywnej sztucznej inteligencji. Wcześniej dokonano integracji FortiAI z następującymi produktami:

  • FortiAI dla FortiAnalyzer – Zapewnia analizę zagrożeń w czasie rzeczywistym, ich priorytetyzację i zautomatyzowane reagowanie.
  • FortiAI dla FortiManager – Ułatwia tworzenie skryptów konfiguracyjnych dla sieci, rozwiązywanie problemów z infrastrukturą oraz automatyzuje usuwanie podatności w zabezpieczeniach.
  • FortiAI dla FortiSIEM – Zapewnia kontekstową analizę oraz prezentuje zalecenia dotyczące prowadzenia śledztw i reagowania na alerty bezpieczeństwa.
  • FortiAI dla FortiSOAR – Umożliwia badanie zagrożeń i ich optymalizację, prowadzenie działań naprawczych oraz automatyzację tworzenia playbooków.
  • FortiAI dla FortiDLP – Podsumowuje dane związane z zaobserwowaną aktywnością wysokiego ryzyka oraz nadaje im kontekst.

 

– Dzięki integracji FortiAI z tak szeroką gamą rozwiązań zapewniamy naszym klientom potężne, adaptacyjne narzędzia, które zmieniają sposób zarządzania cyberzagrożeniami i reagowania na nie. Ponieważ cyberryzyko cały czas rośnie, będziemy nadal wyposażać naszych klientów w rozwiązania, które usprawniają procesy bezpieczeństwa, ułatwiają podejmowanie decyzji oraz zwiększają odporność na ewoluujące zagrożenia. – dodał John Maddison, dyrektor ds. marketingu w Fortinet.

 

Microsoft ogłasza inwestycję w szkolenia AI w Polsce – milion osób zdobędzie nowe kompetencje