GeForce NOW świętuje pierwsze urodziny. Rok działania usługi cloud-gamingowej NVIDII dobrze przyjęty przez graczy.
4 lutego miała miejsce pierwsza rocznica wyjścia usługi GeForce NOW z fazy beta i udostępnienia świata gier komputerowych milionom urządzeń, które w inny sposób nie pozwoliłby ich uruchomić. Streamowanie gier to przyszłość cyfrowej rozrywki?
Usługa pierwotnie dostępna na komputerach PC i Mac w ciągu ostatniego roku trafiła również na Chromebooki, urządzenia z systemem Android i te z iOS. Oficjalnie rozszerzono wsparcie o komputery PC i Mac korzystające z przeglądarki Chrome, co oznacza, że nie trzeba instalować aplikacji, a wystarczy odwiedzić stronę play.geforcenow.com, by natychmiastowo przystąpić do zabawy. Wsparcie uzyskały także komputery Mac zbudowane na nowym układzie Apple M1 (chociaż za pośrednictwem narzędzia Rosetta, ale teraz z oficjalnym wsparciem).
Rok ze streamingiem gier
GeForce NOW oprócz strumieniowania rozgrywki umożliwia automatyczne zapisywanie jej najważniejszych fragmentów. Dzięki funkcji NVIDIA Highlights użytkownicy korzystający z usługi zarejestrowali ponad 130 milionów takich momentów.
W ciągu ostatniego roku gracze spędzili w usłudze ponad 175 milionów godzin. W tym 3 miliony godzin eksploracji samego Night City z RTX ON od dnia premiery gry Cyberpunk 2077 w grudniu.
Coraz więcej platform
Użytkownicy systemów Windows i macOS mogą korzystać z GeForce NOW bezpośrednio z poziomu przeglądarki Chrome. Natywne aplikacje nadal zapewniają najlepsze wrażenia, ale od teraz granie jest jeszcze wygodniejsze. Aby rozpocząć zabawę wystarczy uruchomić przeglądarkę Chrome, przejść na stronę https://play.geforcenow.com, zalogować się i grać.
Najnowsza wersja klienta GeForce NOW dodaje również oficjalne wsparcie dla komputerów Mac z nowym układem Apple M1 za pośrednictwem Rosetty 2.
Czwartki z GFN w lutym
W tym miesiącu w GeForce NOW zagości ponad 30 nowych gier, z czego 13 jeszcze w tym tygodniu. Najważniejsze wydarzenia tego miesiąca to: Apex Legends Sezon 8., Valheim, Werewolf: The Apocalypse – Earthblood oraz demo Outriders polskiego studia People Can Fly.
Oto pełna lista (pogrubioną czcionką oznaczano gry dostępne od 4 lutego):
- Apex Legends Season 8 (Origin i Steam)
- Blue Fire (Steam)
- Code2040 (Steam)
- Curious Expedition 2 (Steam)
- Magicka 2 (Steam)
- Heroes of Might and Magic V: Dzikie Hordy (Steam)
- Mini Ninjas (Steam)
- Order of Battle: World War II (Steam)
- Path of Wuxia (angielska wersja językowa na Steam)
- Secret World Legends (Steam)
- Valheim (Steam)
- Warhammer 40,000: Gladius – Relics of War (Epic Games Store)
- Werewolf: The Apocalypse – Earthblood (Epic Games Store)
- art of rally (Steam i Epic Games Store)
- Darkest Hour: A Hearts of Iron Game (Steam)
- Day of Infamy (Steam)
- Everspace (Steam)
- Farm Manager 2018 (Steam)
- Farmer’s Dynasty (Steam)
- Lara Croft and the Temple of Osiris (Steam)
- Lumberjack’s Dynasty (Steam)
- Observer: System Redux (Steam)
- Outriders demo (Steam)
- Project Highrise (Steam)
- Rise of Industry (Steam)
- Sniper: Ghost Warrior 2 (Steam)
- South Park: The Fractured But Whole (Steam)
- South Park: Kijek Prawdy (Steam)
- The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III (Steam)
- Thea 2: The Shattering (Steam)
https://itreseller.pl/itrnewhuawei-wraz-z-firma-intel-zapraszaja-na-pierwszy-w-tym-roku-webinar-huawei-intel-new-gen-cooper-lake-cpu-poswiecony-serwerom-przeznaczony-dla-klientow-i-partnerow-z-regionu-europy-srodkowo-w/