Amazon STEM Kindloteka wraz ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog dołączają do globalnej inicjatywy Godzina Kodowania (Hour of Code).
Nauka programowania, sterowanie w wirtualnym świecie robotem obecnym na co dzień w centrach logistyki Amazon, a także ciekawe wyzwania z kodowania. Tego wszystkiego będzie można nauczyć się podczas tygodniowego cyklu warsztatów online, które startują już 7 grudnia. Amazon STEM Kindloteka we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog przyłączą się w ten sposób do globalnej inicjatywy Godzina Kodowania (Hour of Code).
Godzina Kodowania to corocznie organizowane na całym świecie wydarzenie, którego celem jest promowanie nauki kodowania. Jego twórcy udowadniają, że każdy może opanować podstawy programowania niezależnie od wieku czy posiadanych umiejętności. Amazon wraz ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog kolejny raz dołącza do inicjatywy z cyklem ciekawych warsztatów, które odbędą się w dniach 7-12 grudnia. Będą one realizowane w ramach programu edukacyjnego – Amazon STEM Kindloteka, którego głównym celem jest popularyzacja edukacji według modelu STEM wśród uczniów i nauczycieli oraz stwarzanie dzieciom możliwości zdobywania kompetencji przyszłości.
Dzieci, rodzice oraz nauczyciele, którzy wezmą udział w warsztatach przygotowanych z okazji Godziny Kodowania, przeniosą się w świat nauki STEM. Cykl rozpocznie spotkanie 7 grudnia, podczas którego będzie można dowiedzieć się jak w praktyce włączyć tę metodologię w codzienne działania z dziećmi i młodzieżą na przykładzie różnych zadań i ćwiczeń. W kolejnych dniach – 8 i 10 grudnia uczestnicy zajęć będą mieli wyjątkową okazję, by posterować Herkulesem – robotem wykorzystywanym na co dzień w centrach logistyki Amazon. Łącząc zabawę z nauką w wirtualnej przestrzeni, poznają tajniki programowania i będą mogli podjąć wyzwanie, korzystając ze specjalnej platformy CoderZ (więcej informacji o niej w krótkim filmie).
Z kolei 9 grudnia nauczyciele wykorzystując narzędzia do edukacji zdalnej, poznają podstawy metody SCRUM. Cykl warsztatów zakończy zabawa w kodowanie, w której mogą wziąć udział całe rodziny lubiące kreatywne formy spędzania wolnego czasu.
Wszystkie warsztaty są bezpłatne i nie wymagają rejestracji. Aby wziąć w nich udział, wystarczy kliknąć w link: https://cyfrowydialog.clickmeeting.com/stem-kindloteka
https://itreseller.pl/itrnewintel-labs-podsumowalo-badania-z-kilku-obszarow-zintegrowana-fotonika-komputeryzacja-kwantowa-programowanie-maszynowe-i-uklady-neuromorficzne-brzmi-jak-science-fiction/