Hitachi Energy przyspiesza rozwój zrównoważonej mobilności w największym mieście w Niemczech.

Firma Hitachi Energy otrzymała zamówienie od Berliner Verkehrsbetriebe (BVG), największego przedsiębiorstwa transportu publicznego w Niemczech, na dostawę inteligentnej infrastruktury ładowania Grid-eMotionTM Fleet, która pomoże BVG przejść na zrównoważoną mobilność w stolicy kraju, Berlinie.

Hitachi Energy dostarczy kompletne rozwiązanie infrastruktury ładowania Grid-eMotion Fleet typu grid-to-plug dla kolejnych dwóch zajezdni, które zostaną przebudowane w ramach programu elektryfikacji autobusów. Rozwiązanie Hitachi Energy cechuje się najmniejszą powierzchnią potrzebną do podłączenia, a także niską emisją hałasu i wysoką niezawodnością – są to trzy kluczowe wymagania stawiane zajezdniom w gęsto zaludnionych obszarach miejskich, gdzie przestrzeń jest ograniczona, a niezawodne ładowanie ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia punktualności autobusów.

 

 

Rozwiązanie obejmuje przyłączenie do sieci dystrybucyjnej, dystrybucję energii oraz infrastrukturę ładowania prądem stałym z punktami ładowania i inteligentnymi systemami ładowania. Hitachi Energy wykona do niego prace inżynieryjne, a także je zintegruje, zainstaluje i będzie odpowiadać za serwis. Rozwiązanie ma kompaktową i solidną konstrukcję, która wymaga mniejszej liczby wyposażenia niż konkurencyjna infrastruktura, co przekłada się na niewielką zajmowaną powierzchnię, niższe koszty eksploatacji i konserwacji oraz większą niezawodność. Na ogół Grid-eMotion Fleet zajmuje o 60 procent mniej miejsca i wymaga o 40 procent mniej okablowania niż alternatywne systemy ładowania, a także zapewnia wyższą ogólną niezawodność systemu.

 

– Cieszymy się, że możemy pomóc Berlinowi w przejściu na cichy i bezemisyjny transport oraz zadbać o zrównoważoną przyszłość energetyczną dla mieszkańców tej słynnej stolicy – powiedział Niklas Persson, dyrektor biznesu Stacji i Systemów Elektroenergetycznych w Hitachi Energy. – Czujemy, jak ważne jest to zadanie i oferujemy pionierską technologię oraz zaangażowanie w rozwój zrównoważonej mobilności, poprawiając tym samym jakość życia milionów ludzi.

 

BVG zarządza największą w Niemczech flotą autobusów miejskich, składającą się z około 1500 pojazdów, które zamierza całkowicie przekształcić w pojazdy elektryczne i bezemisyjne do 2030 roku. Wymaga to zainstalowania infrastruktury ładowania w dużej sieci zajezdni.

 

GSMA świętuje kolejną edycję MWC 2022 na żywo w Barcelonie i przedstawia wydarzenie w liczbach.