HPE przedstawia nową generację serwerów ProLiant

Hewlett Packard Enterprise prezentuje osiem nowych serwerów HPE ProLiant Compute Gen12, stanowiących najnowszy dodatek do gamy serwerów korporacyjnych nowej generacji. Oferują one najlepsze w branży funkcje z zakresu bezpieczeństwa, umożliwiają optymalizację wydajności pod kątem złożonych obciążeń roboczych i zwiększanie produktywności dzięki funkcjom zarządzania wspomaganym przez sztuczną inteligencję. Serwery będą wyposażone w najnowsze procesory Intel Xeon 6 dla centrów danych i środowisk brzegowych.
„Nasi klienci mają do czynienia z obciążeniami, które wykorzystują ogromne ilości danych i są coraz bardziej wymagające” – mówi Krista Satterthwaite, wiceprezes i dyrektor generalna działu Compute w HPE. „Nowe serwery HPE ProLiant Compute Gen12 zapewniają organizacjom z różnych sektorów – takich jak instytucje publiczne, finanse, opieka zdrowotna itp. – niezbędną moc obliczeniową i funkcje analityczne ułatwiające zarządzanie, wspierając jednocześnie cele zrównoważonego rozwoju i zarządzanie kosztami. Stanowią nowoczesną platformę zaprojektowaną z myślą o środowisku hybrydowym, oferującą innowacyjne funkcje bezpieczeństwa i kontroli. Pomaga to sprostać zmieniającym się zagrożeniom i wyzwaniom związanym z wydajnością, z którymi starszy sprzęt nie jest w stanie sobie poradzić”.
Chip-to-Cloud i pełny cykl życia zabezpieczeń
Portfolio HPE ProLiant Compute Gen12 wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa w segmencie korporacyjnym dzięki wbudowanym zabezpieczeniom w każdej warstwie – od układu scalonego po chmurę i na każdym etapie cyklu życia serwera. HPE Integrated Lights Out (iLO) 7 wprowadza ulepszony, dedykowany procesor zabezpieczeń określany mianem secure enclave, który został zaprojektowany od podstaw przez HPE. Serwery HPE ProLiant Compute z HPE iLO 7 pomogą klientom zabezpieczyć się przed przyszłymi zagrożeniami, ponieważ są pierwszymi serwerami przygotowanymi z myślą o bezpieczeństwie w kontekście obliczeń kwantowych i spełniają wymagania najwyższego standardu bezpieczeństwa kryptograficznego – otrzymały certyfikat FIPS 140-3 Level 3.
Ulepszone funkcje zabezpieczeń HPE iLO 7 wyróżniają serwery HPE ProLiant na tle produktów innych producentów. Wbudowana w warstwę sprzętową secure enclave tworzy nierozerwalny łańcuch zaufania w celu ochrony przed atakami na firmware i pozwala uzyskać pełną widoczność w całym łańcuchu dostaw HPE, począwszy od etapu produkcji. Rozciąga się ona również na koniec cyklu życia produktu dzięki usługom HPE Onsite Decommission Services, które polegają na odbiorze sprzętu i transporcie do autoryzowanego zakładu segregowania i recyklingu.
Analityka oparta na sztucznej inteligencji
HPE Compute Ops Management to chmurowa platforma software’owa, która pomaga klientom zabezpieczać i automatyzować środowiska serwerowe. Proaktywna i predykcyjna automatyzacja jest teraz wzbogacona o analitykę opartą na sztucznej inteligencji. Zastosowanie AI pomaga poprawić efektywność energetyczną dzięki prognozowaniu zużycia energii i możliwości ustalania progów, co pozwala kontrolować koszty i emisję dwutlenku węgla w każdym miejscu. Widok „globalnej mapy” upraszcza zarządzanie, gdyż klienci są natychmiast informowani o problemach w rozproszonych środowiskach IT, a integracja z narzędziami wielu dostawców skraca czas przestojów nawet o 4,8 godziny na serwer rocznie. Automatyczny onboarding upraszcza konfigurację serwerów i bieżące zarządzanie, szczególnie w przypadku wdrożeń zdalnych lub w lokalizacjach, które nie dysponują własnymi zasobami IT.
Wszystkie nowe funkcje HPE Compute Ops Management, w tym analityka oparta na sztucznej inteligencji, nowy widok mapy i integracja z narzędziami innych firm, będą dostępne dla serwerów HPE ProLiant Compute Gen10 i nowszych. Aby pomóc klientom w procesie planowania zakupów, dostępne będzie narzędzie o nazwie HPE Power Advisor, które pozwala oszacować wskaźniki wydajności środowiskowej, takie jak koszty energii czy emisja gazów cieplarnianych.
Serwery z funkcją bezpośredniego chłodzenia cieczą
Nowe produkty w ofercie HPE ProLiant Compute Gen12 są dostosowane do wymagających obciążeń roboczych, takich jak sztuczna inteligencja, analiza danych, przetwarzanie brzegowe, chmura hybrydowa czy VDI (Virtual Desktop Infrastructure). Z racji tego, że zapotrzebowanie na energię w centrach danych stale rośnie, portfolio HPE ProLiant Compute Gen12 zostało zaprojektowane z myślą o optymalizacji wydajności, zwiększeniu efektywności energetycznej i obniżeniu kosztów, czego efektem jest wzrost wydajności na wat nawet o 41% w porównaniu ze starszymi systemami klasy korporacyjnej. Serwery HPE ProLiant Compute Gen12 zapewniają do 65% oszczędności energii rocznie, a jednocześnie są bardzo wydajne – tylko jeden serwer nowej generacji może zapewnić moc obliczeniową taką jak 7 serwerów Gen10, co umożliwiają zwolnienie przestrzeni fizycznej w centrach danych.
„Współpraca z niezawodnymi, innowacyjnymi dostawcami sprzętu, takimi jak HPE, pomaga nam sprostać zmieniającym się potrzebom naszych klientów i zapewniać im kompleksowe, zoptymalizowane pod kątem wykonywanych zadań rozwiązania w zakresie infrastruktury IT” – mówi William Bell, wiceprezes ds. produktów w phoenixNAP „Byliśmy pierwszym klientem na świecie, który zamówił serwery HPE ProLiant Compute Gen12, a korzyści z ich wprowadzenia były natychmiastowe. Dostarczając zaawansowane technologie jako usługę, phoenixNAP umożliwia organizacjom niezależnie od ich wielkości sprostanie wyzwaniom związanym z wydajnością, efektywnością energetyczną, bezpieczeństwem danych i zarządzaniem rozbudowaną infrastrukturą”.
Aby zaspokoić zapotrzebowanie klientów na bardziej energooszczędne centra danych, HPE oferuje także system bezpośredniego chłodzenia cieczą (DLC) dla jedno- i dwugniazdowych serwerów typu rack HPE ProLiant Compute Gen12 z procesorami Intel. Ciecz jest bardziej efektywnym czynnikiem chłodzącym niż powietrze, gdyż odprowadza ponad 3000 razy więcej ciepła w tej samej objętości. HPE jako twórca najszybszych superkomputerów z bezpośrednim chłodzeniem cieczą, ma ponad 50 lat doświadczenia i ponad 300 patentów na DLC na całym świecie. Dzięki temu firma stała się liderem na rynku we wdrażaniu centrów danych i serwerów z bezpośrednim chłodzeniem cieczą.
Dostępność
Sześć z ośmiu nowych serwerów HPE ProLiant Compute Gen12 wyposażonych w zapowiedziane procesory Intel Xeon 6 będzie dostępnych w 1. kwartale 2025 roku. Są to serwery HPE ProLiant Compute DL320, DL340, DL360, DL380, DL380a i ML350 Gen12. Z kolei serwery HPE Synergy 480 i HPE ProLiant Compute DL580 Gen12 będą dostępne latem 2025 roku.
Serwery z rodziny HPE ProLiant Compute Gen12 będą dostępne bezpośrednio lub poprzez HPE GreenLake, co zapewni skalowalność, efektywność kosztową i elastyczność usług. Rozwiązania te można nabyć za pośrednictwem autoryzowanych partnerów handlowych. Dział usług HPE Services pomaga klientom w pełni wykorzystać portfolio HPE ProLiant Compute Gen12, zapewniając doradztwo obejmujące kwestie operacyjne, zarządcze, finansowe oraz zarządzania infrastrukturą, co pozwala usprawnić działalność operacyjną firmy.