Huawei i UNIDO zaprezentowały technologie na rzecz inteligentnego przemysłu podczas European Smart 5G Supply
Huawei, we współpracy z Organizacją Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego (UNIDO) zaprezentował narzędzia cyfrowe, takie jak sztuczna inteligencja i 5G, które skutecznie zwiększają konkurencyjność globalnego przemysłu i wspierają zrównoważony rozwój. Podczas wydarzenia European Smart 5G Supply w Waalwijk w Holandii, które obejmowało wizytę w lokalnym centrum dystrybucji Huawei, zostały zaprezentowane praktyczne zastosowania technologii, które kształtują rozwój inteligentnego przemysłu. UNIDO i Huawei, wcześniej zaangażowane w ramach Globalnego Sojuszu ds. Sztucznej Inteligencji dla Przemysłu i Produkcji (AIM Global) kontynuują swoje strategiczne partnerstwo.
Zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać przedstawicielki Huawei podczas zwiedzania regionalnego centrum dystrybucyjnego firmy w Holandii. Jest to jeden z czterech tego typu obiektów na świecie i kluczowy element zintegrowanego europejskiego centrum dostaw firmy.
Włączenie oznacza zaangażowanie wszystkich sektorów społeczeństwa, bez wyjątków. Zrównoważony rozwój to troska o środowisko, eliminująca negatywne skutki działalności. AIM Global kieruje się tymi zasadami, będąc partnerstwem otwartym dla wszystkich: sektora publicznego, środowisk akademickich, rządów i stowarzyszeń branżowych. Naszym celem jest podniesienie standardów sztucznej inteligencji w produkcji przemysłowej, sprawiając, że stanie się ona bardziej zintegrowana i zrównoważona. Z zadowoleniem mogę stwierdzić, że Huawei jest aktywnym i strategicznym partnerem w tym sojuszu. – podkreśliła znaczenie zrównoważonego rozwoju sprzyjającego inkluzji społecznej, Ana Paula Nishio de Sousa, Szefowa ds. Transformacji cyfrowej i strategii AI w UNIDO.
Podczas wydarzenia zaprezentowano innowacyjne zastosowania technologii 5G, która odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu produktywności, umożliwiając działanie autonomicznych pojazdów, kontrolę jakości opartą na sztucznej inteligencji oraz zdalną obsługę techniczną wspomaganą przez rzeczywistość rozszerzoną (AR). Zgodnie z obecnymi trendami, połączenie 5G, przetwarzania w chmurze i sztucznej inteligencji będzie coraz częściej wykorzystywane w różnych scenariuszach w najbliższej przyszłości, co zwiastuje nową erę przemysłową: Przemysł 4.0.
Posiadamy cztery centra dostaw na całym świecie, z czego jedno obejmuje ponad 40 krajów w Europie i poza nią. Rocznie dostarczamy ponad pół miliona metrów sześciennych. Prywatna sieć 5G, obejmująca około połowy obszaru naszego centrum, oferuje niskie opóźnienia i dużą prędkość. Każde urządzenie może korzystać z prędkości do dwóch gigabajtów na sekundę, co oznacza, że nawet transmisja wideo nie stanowi problemu przy tej prędkości. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, takich jak AI/VR i inteligentne algorytmy, efektywnie zarządzamy przychodzącymi i wychodzącymi dostawami, dostarczając je znaczenie precyzyjnie. – podkreślił kluczową rolę automatycznie sterowanych pojazdów (AGV) w centrum zaopatrzenia, podkreślił Sandor Papp, Wicedyrektor Europejskiego Centrum Dostaw Huawei (HESC).
Teraz, gdy mówimy o zwiększonej automatyzacji i sztucznej inteligencji w przemyśle, nie chodzi tylko o optymalizację kosztów i uczynienie wszystkich bezrobotnymi. W Europie, obserwujemy ogromną zmianę demograficzną. Mamy do czynienia z niedoborem utalentowanych pracowników. Populacja się starzeje, więc nie chodzi tylko o to, by wykonywać pracę taniej lub zatrudniać mniej pracowników. W rzeczywistości chodzi o to, aby nadal można było wykonywać zadania, nawet gdy liczba dostępnych pracowników stale się zmniejsza. Sztuczna inteligencja pozwala nam to zrekompensować i radzić sobie z wyzwaniami związanymi ze starzeniem się społeczeństwa oraz niedoborami talentów. – wspomniał o istotnej roli ludzkiego talentu dla skutecznej transformacji cyfrowej Prof. dr Patrick Glauner z Deggendorf Institute of Technology.
Regionalne centra dystrybucyjne Huawei w Europie zlokalizowane są w Holandii i na Węgrzech, dostarczając terminowo produkty do ponad 40 krajów w Unii Europejskiej, Azji Środkowej i Afryce Północnej.