Huawei Industrial Digital Transformation Conference 2021 – wydarzenie o cyfrowej transformacji. Usprawnienia m.in. w handlu międzynarodowym.
Huawei, ze swoim niesamowicie szerokim portfolio należy do tych producentów, którzy mają szczególny wpływ na cyfrową transformację. To właśnie ona była motywem przewodnim wydarzenia Huawei Industrial Digital Transformation Conference 2021, które odbyło się w dniach 24-26 marca.
Huawei podczas swojego wydarzenia dotknęło wielu aspektów rozwoju i upowszechniania technologii. Skupiając się oczywiście głównie na rozwiązaniach sieciowych, chiński gigant wskazał na szereg zmian, które zaszły na rynku w ostatnim czasie, oraz wyraził gotowość do stawienia czoła wyzwaniom które stawiać będzie rynek rozwiązań sieciowych w następnych latach. Jednak nie tylko rozwiązania sieciowe były obecne na Huawei Industrial Digital Transformation Conference 2021. Znakomity przykład to pomysł Huawei na usprawnienie… odpraw celnych.
Huawei Smart Customs
Przykłady innowacyjnych rozwiązań można mnożyć – choćby usprawnienie ważnej dla światowego, zglobalizowanego handlu dziedziny jaką jest transport międzynarodowy. Huawei opracowało inteligentne rozwiązanie celne zaprojektowane w celu ułatwienia cyfrowej transformacji branży celnej. Huawei twierdzi, że współpracował z globalnymi partnerami ekosystemu – w tym CUPIA, Maxvision Technology i Powerbridge – aby wykorzystać swoje mocne strony w przetwarzaniu w chmurze, dużych zbiorach danych i sztucznej inteligencji, aby stworzyć „bezpieczne, wygodne i wydajne rozwiązanie Smart Customs”. Huawei twierdzi, że w coraz bardziej zglobalizowanym świecie oczekuje się, że organy celne przyjmą nowe i coraz ważniejsze obowiązki w zakresie wspierania krajowej gospodarki i rozwoju handlu.
York Yuekun, prezes działu Huawei Global Government Business Unit, powiedział: „Obsługując 170 krajów na całym świecie, Huawei rozumie wyzwania i wymagania celne. Aby osiągnąć sprawną odprawę i zapewnić wygodną deklarację, potrzebna jest kompleksowa cyfrowa aktualizacja usług celnych”.
Augustine Chiew, dyrektor ds. Globalnych ceł i podatków w firmie Huawei, dodał: „Rozwiązanie Smart Customs będzie wspierać i wspomagać wdrażanie samoobsługowej odprawy celnej w logistyce transgranicznej, zapewniając jednocześnie, że cały proces pozostanie pod nadzorem bezpieczeństwa. (…) Kompleksowe usługi, takie jak deklaracja, płatność i zwolnienie towarów, są teraz dostępne dla przedsiębiorstw. Rozwiązanie umożliwia również kompleksowe zarządzanie towarami, pojazdami, przedsiębiorstwami i miejscami”.
Rozwiązania w chmurze
Na konferencji Huawei Industrial Digital Transformation Conference 2021 firma Huawei ogłosiła aktualizację do wersji 3.0 trzech swoich inteligentnych rozwiązań sieciowych w chmurze – CloudCampus, CloudFabric i CloudWAN – a więc, odpowiednio rozwiązań dla: sieci kampusowych, centrów danych i WAN. Huawei zwróciło również uwagę na rozwiązania specyficzne dla zróżnicowanych scenariuszy zastosowań. Global Industry Vision (ang. Globalna wizja przemysłu, GIV) Huawei 2025 przewiduje, że do roku 2025 będzie 100 miliardów połączeń globalnych, 85% aplikacji korporacyjnych będzie opartych na chmurze, a szybka łączność sieciowa będzie dostępna w każdym zakątku świata. Sieć jest integralną częścią cyfrowej transformacji przedsiębiorstw, a przyszłościowe sieci korporacyjne muszą zapewniać optymalny dostęp do chmury, elastycznie przenosić i wdrażać usługi, aktywnie wykrywać zmiany usług i stale przewidywać zagrożenia sieciowe.
„W dziedzinie sieci firma Huawei nadal angażuje się w opracowywanie inteligentnych rozwiązań sieci chmurowych we współpracy z globalnymi partnerami, aby przyspieszyć cyfrową transformację branż” – powiedział Kevin Hu, prezes linii produktów do komunikacji danych Huawei – „Wierzymy, że nasze nowo zmodernizowane rozwiązania CloudCampus, CloudFabric i CloudWAN zapewnią nieskończoną moc dla cyfrowej transformacji branż”.
CloudCampus 3.0 firmy Huawei to rozwiązanie dla przedsiębiorstw, oferujące szybką bezprzewodową łączność, jedną globalną sieć z szybkimi połączeniami SD-WAN, zarządzanie chmurą oparte na SDN oraz inteligentne operacje i konserwację (O&M) dla użytkowników i aplikacji. Zawiera również szereg zupełnie nowych produktów, w tym punkty dostępowe Huawei AirEngine Wi-Fi 6, przełączniki Multi-GE CloudEngine S, CPE Wi-Fi 6 i NetEngine AR8000.
Huawei CloudFabric 3.0 Hyper-Converged Data Center Network oferuje automatyzację pełnego cyklu życia, która może skrócić czas wprowadzenia na rynek (TTM) o 90%, a także zapewnia inteligentną obsługę i utrzymanie w całej sieci, aby proaktywnie przewidywać 90% usterek. Zbudowane na architekturze w całości opartej na sieci Ethernet, rozwiązanie to jest idealnie przygotowane do budowy bezstratnych sieci obliczeniowych i pamięci masowej, uwalniając 100% mocy obliczeniowej i dalej rozwijając inteligentną modernizację przedsiębiorstw.
Huawei CloudWAN 3.0 umożliwia przedsiębiorstwom na całym świecie budowanie inteligentnych sieci WAN, przyspieszając w ten sposób ich cyfrową transformację. Wraz z migracją przedsiębiorstw do chmury, CloudWAN 3.0 integruje nowe możliwości określone zbiorczo mianem „pięciu jedynek”: one-hop cloud access, one-fiber multipurpose transport, one-click fast scheduling, one-network wide connection i one-stop integrated security. Funkcje te przyspieszają wdrażanie usług do zaledwie kilku minut, tworzą konwergentny nośnik dla wszystkich usług w jednej sieci, ułatwiają inteligentną optymalizację ruchu i równoważenie obciążenia oraz umożliwiają inteligentną obsługę i utrzymanie oraz kompleksowe bezpieczeństwo.
https://itreseller.pl/itrnewhuawei-wspolnie-z-kike-dla-rozwoju-polskiej-energetyki-rozproszonej-klastry-energii-to-przyszlosc-polskiej-energetyki-oraz-szansa-na-przyspieszenie-rozwoju-regionow-w-oparciu-o-odnawialne-zrodl/