Huawei partnerem nagrody za walkę z wykluczeniem społecznym na dorocznej, finałowej gali XI edycji konkursu „Bizneswoman Roku”, organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką.

Podczas dorocznej gali finałowej XI edycji konkursu „Bizneswoman Roku”, organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką, Radosław Kędzia reprezentujący Huawei wręczył nagrody zwyciężczyniom w kategorii „Działalność społeczna”. Laureatką została Majka Lipiak, założycielka fundacji Leżę i Pracuję. Konkurs jest największym w Polsce przedsięwzięciem nagłaśniającym sukcesy przedsiębiorczych kobiet i promującym różnorodność w biznesie, a zarówno kategoria, jak i nagrodzona organizacja mają dla firmy szczególne znaczenie ze względu na walkę z wykluczeniem.

 

Ostatnie badania pokazują, że ciągu ostatnich kilku lat zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami systematycznie wzrasta. Sytuacja jest coraz lepsza, ale nie idealna – aktywna zawodowo pozostaje zaledwie co trzecia osoba w tej grupie w wieku produkcyjnym. Dlatego w sposób szczególny jury konkursu „Bizneswoman Roku” doceniło założycielkę Fundacji Leżę i Pracuję, której misją jest przełamywanie stereotypów i barier na rynku pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Fundacja jest przedsiębiorstwem społecznym – pierwszą w Polsce agencją marketingową stworzoną po to, by umożliwić pracę zdalną osobom z niepełnosprawnością ruchową.

 

Bycie partnerem nagrody za promowanie inkluzji i walkę z wykluczeniami to kolejna z inicjatyw podejmowanych przez Huawei w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Firma jest w Polsce sponsorem głównym Olimpiad Specjalnych, a także angażuje się w globalne projekty jak TECH4ALL, mające na celu zmniejszenie skali wykluczenia cyfrowego.

 

„Od wielu lat jedną z misji Huawei jest walka z wszelkiego typu wykluczeniami, często korzystając z najnowocześniejszych technologii. Wierzymy, że tworzone przez nas rozwiązania pozwalają pokonywać bariery oraz ograniczenia, łącząc ze sobą ludzi na całym świecie. Wyznajemy zasadę, że nikt nie powinien pozostawać w tyle, a naszym celem jest tworzenie technologii, która zmienia świat na lepsze, odzwierciedlając przy tym wymagania i potrzeby różnych społeczności.” – podkreślił Radosław Kędzia, wiceprezes Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich.

 

Do tej pory we wszystkich edycjach konkursu zostało nagrodzonych już 90 osób. W tym roku, w kategoriach otwartych Bizneswoman Roku wpłynęło rekordowo 710 nominacji. Pełna lista laureatek i laureatów tegorocznej edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku dostępna jest pod linkiem.

 

https://itreseller.pl/itrnewhuawei-polska-przystepuje-do-partnerstwa-na-rzecz-dostepnosci-inicjatywy-w-ramach-z-rzadowego-programu-dostepnosc-plus-majacego-na-celu-wyrownywania-szans-dla-wszystkich-obywateli-szczegolnie-w-obs/