Huawei Polska i Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) podpisały porozumienie o współpracy w ramach programu ICT Academy.

Huawei Polska i Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) podpisały porozumienie o współpracy w ramach programu ICT Academy. Studenci kierunku Management and Artificial Intelligence uzyskają dostęp do narzędzi, szkoleń i webinarów Huawei. To kolejna, po uruchomieniu studiów podyplomowych Zarządzanie cyberbezpieczeństwem, wspólna inicjatywa Huawei i ALK na rzecz rozwoju polskiej nauki.

 

Uroczyste podpisanie porozumienia miało miejsce w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Uczelnię reprezentowali prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor oraz prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, prorektor ds. współpracy międzynarodowej i ESR oraz kierowniczka studiów licencjackich Management and Artificial Intelligence. Dzięki zawiązanemu partnerstwu, studenci tego kierunku poznają w praktyce nowe, inteligentne technologie, testując swoje umiejętności i uzyskując dostęp do wiedzy i globalnego doświadczenia inżynierów Huawei.

 

Na zdjęciu: prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor ALK i Ryszard Hordyński, dyrektor strategii i komunikacji w Huawei Polska

Na zdjęciu: prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor ALK i Ryszard Hordyński, dyrektor strategii i komunikacji w Huawei Polska

„Bardzo cieszymy się, że studenci kierunku Management and Artificial Intelligence będą mieli okazje wypróbować swoje umiejętności w zakresie analityki danych i uczenia maszynowego w ramach ICT Academy i że uzyskają dostęp do ciekawych szkoleń i webinariów, które z pewnością uzupełnią znakomicie ich formalną edukację.” – powiedziała prof. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska.

 

Obecnie udział ekspertów od sztucznej inteligencji do ogółu zatrudnionych plasuje Polskę na dalekim, 24. miejscu w gronie państw unijnych – wynika z raportu przygotowanego przez Fundację Digital Poland. Biorąc pod uwagę tempo zmian technologicznych i rosnący udział technologii kognitywnych w biznesie, zapotrzebowanie na wykfalifikowaną kadrę będzie rosło.

„Według danych PARP, do 2025 r. Polska będzie potrzebować ok. 200 tys. specjalistów zajmujących się sztuczną inteligencją. To oni będą siłą napędową Przemysłu 4.0, od którego rozwoju zależeć będzie przyszłość ekonomiczna naszego kraju. Jesteśmy więc dumni, że możemy dzisiaj, w ramach naszego programu ICT Academy, pomóc w edukacji nowego pokolenia cyfrowych ekspertów, których wiedza i umiejętności z zakresu sztucznej inteligencji i jej zastosowań dla biznesu, mogą być poważnym impulsem dla rozwoju całej polskiej gospodarki.” – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor strategii i komunikacji w Huawei Polska.

 

W ramach programu Huawei ICT Academy studenci ALK będą mogli nie tylko poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu SI i uczenia maszynowego oraz ich wykorzystania w biznesie, ale również przejść proces certyfikacji. Osoby, które zdadzą egzamin otrzymają certyfikat na poziomie HCIA, który ważny będzie przez 3 lata. Do tej pory takim dokumentem poszczycić się może ok. 720 osób w Polsce a jego posiadanie stanowi duży atut podczas rekrutacji na stanowiska inżynierskie, m.in. w Huawei. Najlepsi studenci ICT Academy mogą bowiem w przyszłości znaleźć pracę m.in. w warszawskim centrum badawczo-rozwojowym Huawei skupionym na nowych technologiach i AI

„W Huawei wierzymy, że współpraca i wsparcie uzdolnionych ludzi to podstawa do budowy lepszego cyfrowego świata, który wszystkim daje szanse rozwoju i nikogo nie wyklucza. Chcemy więc dalej, konsekwentnie wspierać edukację i rozwój zawodowy talentów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) i Skandynawii i w ciągu trzech najbliższych lat przeszkolić ponad 18 tys. lokalnych studentów i partnerów w zakresie umiejętności cyfrowych nowej generacji.” – dodaje Ryszard Hordyński.

 

Studenci Akademii Leona Koźmińskiego otrzymają dostęp do kilku poziomów szkoleń, które teraz, w dobie pandemii, będą prowadzone online. Uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę w zakresie takich technologii jak np. 5G, big data, sztuczna inteligencji (AI) czy chmura obliczeniowa. W ramach programu ICT Academy organizowany jest konkurs Huawei ICT Competition, który jak dotąd przyciągnął 40 000 uczestników z ponad 800 uniwersytetów i szkół wyższych w 32 krajach. W tegorocznym międzynarodowym finale konkursu udział weźmie polska reprezentacja składająca się z sześciu studentów Politechniki Poznańskiej, którzy zmierzą się z ponad setką zespołów z 39 krajów.

 

https://itreseller.pl/itrnewericsson-nie-zgadza-sie-ze-szwedzkim-zakazem-dla-huawei-ft/