Huawei z kolejną inicjatywą na rzecz wsparcia kobiet chcących rozwijać się w świecie nowych technologii. Trwa nabór do wyjątkowego programu Summer School for Female Leadership in the Digital Age!

Huawei zainicjował kolejną inicjatywę na rzecz wsparcia kobiet chcących rozwijać się w świecie nowych technologii. Trwa nabór do wyjątkowego programu Summer School for Female Leadership in the Digital Age, podczas którego 27 kobiet z 27 krajów Unii Europejskiej zgłębi tajniki kodowania, cyberbezpieczeństwa oraz budowania kompetencji przywódczych w trakcie tygodniowego kursu w Lizbonie. Rekrutacja trwa do 19 lipca.

 

Summer School for Female Leadership in the Digital Age to program edukacyjny stworzony z myślą o przyszłych liderkach pochodzących z krajów Unii Europejskiej. Dwadzieścia siedem uczestniczek będzie miało jedyną w swoim rodzaju okazję poznać wybitne działaczki społeczne, europarlamentarzystki i badaczki, które podzielą się z nimi wiedzą, doświadczeniem i wskazówkami na przyszłość, pomagając rozwinąć skrzydła i poznać możliwości rozwoju kariery w branży nowych technologii.

 

Dzisiejszy świat potrzebuje silnych, pewnych siebie liderek, aby móc się w pełni wykorzystywać szanse, jakie daje nam rozwój cyfryzacji. Chciałabym wierzyć, że właśnie one – niezależne, świadome swojej sprawczości i przede wszystkim kompetentne kobiety, będą w przyszłości współdecydowały o kierunkach rozwoju naszego społeczeństwa. Tymczasem, jak pokazuje raport Kobiety na Politechnikach, dziewczyny stanowią obecnie aż 58% wszystkich studentów w Polsce, a jednocześnie zaledwie 15% studentów kierunków informatycznych. To szkodliwa dysproporcja, bo nowe technologie są dziś podstawą rozwoju niemal każdej branży. Właśnie dlatego mam przekonanie, że programy takie jak Summer School for Female Leadership in the Digital Age są niezwykle ważne, bo dzięki wyrównywaniu szans dają nadzieję na sprawiedliwy udział w kształtowaniu jutra- Alicja Tatarczuk, Managerka ds. Public Affairs i CSR w Huawei Polska.

 

Podczas tygodniowego kursu odbywającego się stacjonarnie w Lizbonie, uczestniczki będą brać udział w panelach dyskusyjnych, warsztatach i zajęciach indywidualnych z obszarów takich jak cyberbezpieczeństwo, odpowiedzialne przywództwo czy autoprezentacja, a także nauczą się podstaw kodowania w Escola 42 – jednej z najlepszych tego typu placówek, która przeszkoliła już ponad 10 000 osób z całego świata.

 

Wśród mentorek programu znajdują się przedstawicielki europejskich think-tanków, organizacji pozarządowych, badaczki i europarlamentarzystki. Doświadczeniem zdobytym w Polsce podzielą się Majka Lipiak, prezeska fundacji Leżę i Pracuję oraz Aleksandra Przegalińska, profesorka i prorektorka ds. współpracy z zagranicą na Akademii Leona Koźmińskiego.

 

 

https://itreseller.pl/huawei-oled-screen-driver/