Huawei zaprezentuje eko-innowacje podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach
Podczas tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, firma zaprezentuje w Katowicach szereg innowacyjnych technologii w ramach strefy zielonej energii Huawei. Od 24 do 26 kwietnia uczestnicy największego wydarzenia gospodarczego w tej części Europy będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w obszarze fotowoltaiki i energetyki cyfrowej. Na stoisku będzie można zobaczyć także najbardziej innowacyjne rozwiązania polskich eko-startupów, wyłonionych z finałowej 10-tki drugiej edycji konkursu Huawei Startup Challenge: Maas Loop i The True Green.
XV. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to największa impreza biznesowa w Europie Centralnej. W tym roku nie zabraknie rozmów o kluczowych trendach zmieniających gospodarkę, a jednym z przewodnich tematów będzie transformacja energetyczna i przeciwdziałanie negatywnym skutkom zmian klimatycznych. Firma Huawei od wielu lat jest zaangażowana w rozwój cyfrowej energetyki, bazującej na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii i inteligentnych rozwiązaniach. Właśnie ten aspekt rozwoju polskiej gospodarki będzie głównym motywem tętniącej zieloną energią strefy Huawei, którą w trakcie trzech dni Kongresu będzie można odwiedzić w hali głównej Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.
Jesteśmy dumni, że możemy pokazać podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, jak innowacyjne rozwiązania mogą przyczynić się do transformacji energetycznej w Polsce i na całym świecie. Liczymy, że nasza obecność na tak prestiżowym wydarzeniu pomoże zwiększyć świadomość na temat korzyści płynących z ekologicznych technologii oraz zachęci do ich stosowania. Jako firma z bogatym doświadczeniem w dziedzinie technologii cyfrowych, widzimy ogromny potencjał w zastosowaniu innowacji do ochrony środowiska naturalnego i poprawy jakości życia ludzi. Współpracując z polskimi partnerami biznesowymi, różnymi organizacjami czy startupami, chcemy wspierać rozwój zrównoważonej energetyki, która pozwoli na osiągnięcie ambitnych celów klimatycznych. Jesteśmy przekonani, że inwestycje w zielone technologie to inwestycje w przyszłość zielonej Polski. – komentuje Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.
Inteligentne wykorzystanie energii ze słońca
W strefie Huawei zostaną zaprezentowane najnowszej generacji technologie fotowoltaiczne m.in. falownik serii SUN2000, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do optymalizowania poboru prądu, jak i wykrywania potencjalnych awarii. Obecni na stoisku eksperci przybliżą także działanie magazynów energii LUNA2000, umożliwiających magazynowanie nadwyżki energii elektrycznej uzyskanej z fotowoltaiki.
Technologie fotowoltaiczne, w tym falowniki i magazyny energii, odgrywają kluczową rolę w zwiększeniu udziału źródeł odnawialnych w polskim miksie energetycznym. Nasze falowniki charakteryzują się wysoką wydajnością i niezawodnością, a magazyny energii pozwalają na skuteczne gromadzenie energii słonecznej w ciągu dnia, a następnie wykorzystanie jej w godzinach szczytu lub w nocy. Serdecznie zapraszamy uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach do zapoznania się z naszymi innowacyjnymi rozwiązaniami i rozmowy na temat dalszych planów związanych z rozwojem energii odnawialnej w Polsce.– dodaje Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.
Uczestnicy tegorocznego wydarzenia w Katowicach będą mogli zapoznać się również z innowacyjnym rozwiązaniem do wideokonferencji – Huawei IdeaHub. Obecni na miejscu eksperci zademonstrują szereg funkcjonalności tej technologii, która m.in. łączy inteligentne rozpoznawanie pisma odręcznego, wideokonferencje High Definition (HD) i udostępnianie bezprzewodowe. Ważnym uzupełnieniem strefy będzie również carport firmy Evolton, będący połączeniem wiaty parkingowej z systemem fotowoltaicznym, który pozwala na wytwarzanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego.
Dolina ekologicznych startupów
- Maas Loop: to producent najmniejszego na rynku Reverse Vending Machine (RVM), który zbiera, sortuje i kompresuje o 80% plastikowe i metalowe odpady. Zmieści się w każdym sklepie.
- The True Green: tworzy produkty drewnopochodne, wykorzystując potencjał włóknistych roślin jednorocznych. Ich zastosowanie wykorzystuje przemysł drzewny w celu zredukowania emisji CO2.
Kwestie związane z rozwojem ekosystemu ekologicznych startupów pozytywnego wpływu w Polsce będą także obiektem dyskusji w ramach panelu „Start-upy w nowym otoczeniu”, który odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 9:30, a jednym z uczestników będzie Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska. Agnieszka Pietrzak, Technology Cooperation Manager (CEE Region) w Huawei Warsaw Research Centre będzie z kolei oceniać, jako członek jury konkursu EEC Startup Challenge, startupy w kategorii ENVIRONMENT. Zagadnienia związane z transformacją energetyczną ekspert Huawei poruszy także podczas sesji plenarnej „W kierunku zielonej gospodarki”, która odbędzie się pierwszego dnia kongresu.