IDEAS NCBR nawiązuje współpracę z National Taiwan University i ośrodkiem badawczym CVC Barcelona zajmującym się computer vision.

IDEAS NCBR podpisało porozumienie w sprawie współpracy z Center For Artificial Intelligence and Advanced Robotics na National Taiwan University, jak również z ośrodkiem badawczym CVC Barcelona zajmującym się computer vision. To kolejny krok spółki w ramach budowania ekosystemu wspierającego kształcenie polskiej kadry naukowej w obszarze AI.

IDEAS NCBR jest sygnatariuszem MoU (z ang. memorandum of understanding), na mocy którego możliwa będzie współpraca z prestiżowymi, zagranicznymi uczelniami oraz ośrodkami badawczymi. Wśród placówek, z którymi zawarto porozumienie jest National Taiwan University, który znajduje się obecnie wg QS World University Rankings by Subject na 61. miejscu na świecie w dziedzinie informatyki. W ramach kooperacji możliwe będą takie działania jak np.: wymiany zagraniczne dla doktorantów oraz badaczy, wizyty studyjne, współtworzenie projektów badawczych oraz wniosków grantowych, współorganizacja seminariów czy sympozjów naukowych.

 

„Kolejne, tym razem międzynarodowe, porozumienie IDEAS NCBR, z partnerami z Tajwanu i Hiszpanii, to nowe szanse dla polskich innowatorów na niezwykle cenną wymianę wiedzy i doświadczeń ponad granicami. Dzięki temu IDEAS NCBR konsekwentnie realizuje swój cel i umacnia swoją pozycję jako jednego z wiodących w Polsce ośrodków badawczo-rozwojowych w obszarze AI.  Stawiając przy tym na łączenie biznesu i nauki, mocno wpisuje się w zadania NCBR” – mówi dr Remigiusz Kopoczek, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 

„Budowanie pozycji IDEAS NCBR na arenie międzynarodowej jest dla nas niezwykle ważne. Jesteśmy młodą organizacją, więc każdy sukces na tym polu bardzo nas cieszy. Tworzenie sieci ośrodków partnerskich otwiera przed nami wiele możliwości. Począwszy od kształcenia naukowców, którzy dzięki temu mają szansę uczestniczyć w międzynarodowych projektach, przez wymiany akademickie, aż po możliwość tworzenia konsorcjów, które pozwolą nam na staranie się o duże granty UE na prowadzone badania” – komentuje prof. Piotr Sankowski, CEO IDEAS NCBR.

 

Planowany okres współpracy ze wspomnianymi ośrodkami to 5 lat. To okres, który pozwoli na realizację ambitnych projektów badawczych oraz transfer wiedzy między pracownikami poszczególnych placówek. IDEAS NCBR ma w planach nawiązanie kontaktów z kolejnymi wiodącymi centrami badawczymi w Europie i na świecie, których działalność skupia się wokół szeroko rozumianego AI oraz rozwiązań dla ekonomii cyfrowej.

 

Jesteśmy gotowi na świat pracy hybrydowej! – podkreśla w wywiadzie okładkowym Kamil Sojka, North East Europe Video Collaboration Lead w firmie Logitech.