Intel ma swoje laboratorium na Politechnice Śląskiej w Katowicach

W Katowicach oficjalnie zaprezentowano wczoraj nową siedzibę Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Dla kandydatów przygotowano sto miejsc i nowoczesny sprzęt, a całemu przedsięwzięciu patronuje Intel.

W katowickim kampusie znajdują się już 4 wydziały. Oferta została poszerzona o ośrodek, w którym będzie można podnosić kompetencje informatyczne. Kierunek mikroinformatyka systemów cyfrowych będzie prowadzony z firmą Intel – to ewenement na skalę kraju.

Pierwsi studenci już kształcą się na wydziale, kolejni dołączą na jesień i będą mieli do dyspozycji oddane wczoraj do użytku Laboratorium Firmy Intel, w którym studenci zajmować się będą projektowaniem i weryfikacją bardzo złożonych systemów cyfrowych. Najbardziej skorzystają na tym ci, którzy chcą zajmować się projektowaniem układów scalonych, systemów wirtualnych komponentów. W kontekście rosnącego zainteresowaniem AI, władze uczelni spodziewają się dużego zainteresowania.

Umowa z liderem rynku pozwoli na uruchomienie nowych przedmiotów na studiach. Wydział został wyposażony w 30 pełnych stanowisk laboratoryjnych i dodatkowe moduły na realizację prac magisterskich i projektów PBL. Przygotowane są też programy stażowe, a część prac dyplomowych będą prowadzone przy współpracy z Intelem – wszystko po to, by wyszkolić przyszłe kadry.

Obecny na otwarciu laboratorium Michał Dżoga, Country Manager z Intel Poland, podkreślał, że chciałby, aby absolwenci tego wydziału znaleźli pracę w jego firmie – na przykład w biurze Intela w Katowicach.

Z tego projektu benefity mają nadzieję czerpać też władze miasta, choćby dlatego, że Katowice w 2024 roku będą Europejską Stolicą Nauki i Politechnika Śląska jest zasłużona w tym temacie.

Rekrutacja na wszystkie kierunki Politechniki Śląskiej rozpocznie się 30 maja.

 

„Jasna przyszłość przed rynkiem PC oraz rozwiązań do druku” – podkreśla Bernhard Fauser z HP Inc. w programie IT Reseller TV „Liderzy Branży”