Intel podpisał porozumienie z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech. Będą szkolenia nauczycieli.

Intel umacnia swoje znaczenie dla polskiego sektora publicznego i edukacyjnego. Firma podpisała porozumienie z Centrum GovTech i z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Celem jest poprawa cyfrowych kompetencji nauczycieli.

Nie ma co kryć – pandemia odsłoniła poważne niedobory wiedzy i braki umiejętności cyfrowych wśród nauczycieli. Nauka zdalna w wielu szkołach, na samym początku pandemii, ograniczyła się do wysyłania przez nauczycieli list zadań drogą mailową. Dziś, po 2 latach pandemii jest lepiej, co nie znaczy idealnie. Intel ma pomóc to zmienić.

Celem zawiązanego porozumienia jest pomoc Intela w zwiększaniu umiejętności cyfrowych nauczycieli oraz doradztwo technologiczne w projektach transformacji edukacji z wykorzystaniem technologii informacyjnych. Intel będzie dostarczać materiały szkoleniowe oraz będzie kształcić i certyfikować nauczycieli oraz mentorów. Dwie nowe inicjatywy edukacyjne – Intel® Skills for Innovation oraz skupiająca się na rozwoju w zakresie Sztucznej Inteligencji Intel® Digital Readiness, pozwolą nauczycielom z obszarów wiejskich i miejsko-wiejskich zwiększać ich cyfrowe kompetencje.

„Sektor prywatny odgrywa kluczową rolę w rozwoju kompetencji cyfrowych. Dzięki współpracy jesteśmy w stanie odpowiadać na wyzwania, które stawia przed nami dzisiejszy szybko rozwijający się świat. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli wspólnymi siłami działać na rzecz kadry nauczycielskiej.” – powiedziała Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej

Pierwszy etap współpracy będzie obejmował szkolenie Intel® Skills for Innovation, które przejdzie grupa nauczycieli. Uczestnicy zostaną również zaopatrzeni w laptopy, wyposażone w najnowsze technologie bezpieczeństwa firmy Intel. Nowe inicjatywy edukacyjne Intela, mają za zadanie umożliwienie decydentom i nauczycielom wdrożenie technologii, które aktywnie zaangażują uczniów we wszystkich środowiskach edukacyjnych – wirtualnych, szkolnych lub mieszanych, aby tworzyć innowacyjne doświadczenia edukacyjne. Będą one prowadzić do maksymalizacji efektów uczenia się i przygotowania uczniów do wykorzystania swojej wiedzy i potencjału w zmieniającym się, zdominowanym przez technologię świecie.

„Intel od lat aktywnie wspiera wprowadzanie innowacyjnych technologii i metod nauczania, które przygotują kolejne pokolenia na wykorzystywanie swojego potencjału w świecie, w którym cyfrowe kompetencje stają się tymi kluczowymi” – mówi Maurits Tichelman, VP Sales & Marketing, General Manager EMEA Territory w Intel. – „Polska już od dawna jest liderem w Europie jeśli chodzi o wdrażanie programu Intel Digital Readiness. Cieszę się, że teraz nasz program Intel Skills for Innovation dotrze do nauczycieli ze wsi i małych miast. Pozwoli to na wyrównywanie szans w zdobywaniu nowych kwalifikacji.“

 

Innowacje zmieniające oblicze świata, budowa bardziej ekologicznego i inteligentnego świata, głównymi tematami Huawei Global Analyst Summit.