ISE 2025 „Prezentujemy najnowsze innowacje przyspieszające cyfrową i nowoczesną transformację miejsc pracy” – podkreślił Andrea Recupero, Director EMEA Smart Collaboration Lenovo

Lenovo, jako jeden z najważniejszych producentów komputerów na świecie, coraz śmielej wchodzi na rynek rozwiązań wideokonferencyjnych. Korzysta przy tym ze swoich szerokich możliwości technologicznych, także w obszarze AI. O rozwiązaniach Lenovo rozmawialiśmy w Barcelonie z Andrea Recupero, Director EMEA Smart Collaboration Lenovo.
Posiadając duże udziały w rynku komputerów osobistych, Lenovo jest jednocześnie poważnym graczem w obszarze rozwiązań do pracy zdalnej i wideokonferencji. Firma, podobnie jak rok temu, pojawiła się na targach ISE z dużym, wypełnionym sprzętem stoiskiem, skupionym tematycznie na rozwiązaniach zapewniających maksymalną wygodę użytkownikom. Jednym z takich rozwiązań jest ThinkSmart Core Gen 2, który pozwala na skorzystanie z możliwości niesionych przez sztuczną inteligencję, aby usprawnić wideokonferencje.
„Dzięki nowemu ThinkSmart Core Gen 2, przyszłościowemu rozwiązaniu z wbudowaną sztuczną inteligencją, możemy zoptymalizować sposób, w jaki wprowadzamy AI i uprościć przyspieszenie tej transformacji. ThinkSmart Core Gen 2 jest napędzany procesorem Intel Core i zintegrowany z platformą Intel vPro, oferując najlepszą w swojej klasie warstwę bezpieczeństwa” – powiedział o nowym urządzeniu Andrea Recupero, Director EMEA Smart Collaboration Lenovo.
Szef zespołu Smart Collaboration w Lenovo potwierdził także nasze spostrzeżenia z targów ISE, którymi dzielimy się w wideorelacji. Wskazał on bowiem na segment edukacyjny, jako jeden z najważniejszych dla branży, co pokrywa się z tym, co zaobserwowaliśmy w trakcie targów w Barcelonie w tym roku.
„Szczególnie strategiczny jest dla nas sektor edukacji – zarówno K-12 (szkoły podstawowe i średnie), jak i szkolnictwo wyższe – ponieważ widzimy ogromną potrzebę rozwoju i wsparcia naszych klientów w budowaniu hybrydowego doświadczenia edukacyjnego. Co więcej, w rzeczywistości postpandemicznej nauczanie hybrydowe staje się niezwykle istotne. Dzięki naszemu pakietowi narzędzi do współpracy – inteligentnemu portfolio bazującemu na ekosystemach Microsoft, Google i Zoom – jesteśmy w stanie wspierać naszych klientów, oferując rozwiązania do nauki hybrydowej zarówno dla szkół K-12, jak i szkolnictwa wyższego, począwszy od etapu projektowania, aż po wdrożenie” – zaznaczył Andrea Recupero.
Zapraszamy do obejrzenia całego nagrania, w którym Director EMEA Smart Collaboration Lenovo odnosi się także do lokalnego, polskiego rynku i przemian w branży:
Lenovo, korzystając ze swoich możliwości technologicznych, może już dziś pochwalić się interesującym portfolio urządzeń do pracy i nauki zdalnej. Chociaż w wielu firmach powrócono do pracy „zza biurka”, to jednak lata 2020-2022 odcisnęły swoje piętno na modelach pracy i forma hybrydowa stała się dziś bardzo powszechna. To, naturalnie, oznacza znaczący rynek do stałego, odnawialnego zagospodarowywania.