Jak etykietowanie może wpłynąć na efektywność pracy hybrydowej? Pomocnym narzędziem ułatwiającym pokonanie wszelkich trudności logistyczno-informatycznych, są drukarki etykiet.

Tydzień pracy podzielony na dni spędzone w biurze i domu coraz bardziej potwierdza, że hybrydowy model pracy stał się naszą nową rzeczywistością i zostanie z nami już na stałe. Według wyników ankiety McKinsey&Company z opisu poszczególnych stanowisk pracy wynika, że blisko 1/3 z nich pozwala na zdalne wykonywanie obowiązków służbowych bez szkody dla wydajności pracy, podkreśla Viktor Arsenovych, Bussines Developement Manager w Brother Polska.

 

Przed pandemią jedynie 22% respondentów – pracodawców spodziewało się, że pracownicy będą za jakiś czas pracować co najmniej dwa dni zdalnie – obecnie ten odsetek dobija niemal do 40% (38%). Nic dziwnego, że ten model niesie za sobą wiele zalet jak chociażby oszczędność czasu, większą elastyczność podziału obowiązków służbowych czy mniej stresu związanego z pracą biurową. Warto jednak dodać, że praca niestacjonarna oznacza również liczne wyzwania nie tylko dla przedsiębiorstw, lecz także pracowników.

 

„Z punktu widzenia organizacji, jednym z głównych problemów tego modelu jest wsparcie pracowników w kwestiach technicznych. Wyzwaniem staje się między innymi rozproszenie firmowego sprzętu i związane z tym trudności w zapewnieniu mu odpowiedniego zabezpieczenia. Z kolei z perspektywy pracowników nie lada zadaniem jest stworzenie efektywnego środowiska pracy w domu. Pomocnym narzędziem dla jednych i drugich – ułatwiającym pokonanie wszelkich trudności logistyczno-informatycznych – mogą okazać się drukarki etykiet.” – podkresla Viktor Arsenovych, Bussines Developement Manager w Brother Polska. „Przy użyciu dedykowanego oprogramowania możliwe jest stworzenie unikalnego kodu seryjnego lub kreskowego, a tego typu oznaczenia drukowane przez drukarkę etykiet pozwalają na znakowanie każdego z biurowych sprzętów, niezależnie od tego, czy jest to myszka, ładowarka, laptop czy krzesło.”

 

Z punktu widzenia firm etykietowanie oznacza zoptymalizowanie sposobu prowadzenia rejestru aktywów, dzięki czemu procesy planowania i zarządzania zasobami są bardziej efektywne, a kontrola zapasów i identyfikacja sprzętu staje się sprawniejsza. Łatwiejsze staje się nie tylko zapanowanie nad urządzeniami, które są wydawane pracownikom do domu. Prostsza staje się również konserwacja sprzętu oraz aktualizacja oprogramowania na urządzeniach, co bezpośrednio przekłada się na zachowanie bezpieczeństwa.

 

„Z kolei dla pracowników etykietowanie wiąże się z poprawą komfortu pracy w domowym biurze, w którym utrzymanie porządku i odpowiednia organizacja przestrzeni to podstawa. Znakowanie środków firmowych (trwałych i nietrwałych) pozwala na szybkie odróżnienie służbowych sprzętów, folderów czy pudeł do przechowywania od tych prywatnych, wpływając tym samym na większą wydajność pracy. Etykiety zawierające dane kontaktowe ograniczają także ryzyko zagubienia sprzętu, co dodatkowo wpływa na komfort psychiczny pracowników.” – dodaje Viktor Arsenovych z Brother Polska.

 

 

https://itreseller.pl/zmiany-w-ibm-marcin-gajdzinski/