Już jutro w Centrum Konferencyjnym Kopernik w Warszawie – wystartuje European VR Congress!
Już jutro Centrum Konferencyjne Kopernik zamieni się w międzynarodową arenę wymiany wiedzy na temat wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Wszystko dzięki drugiej edycji European VR Congress poświęconej wykorzystaniu tej technologii w biznesie, medycynie, architekturze i rozrywce.
- Case studies VR w biznesie, architekturze, medycynie, turystyce, marketingu
- EMCE Kwadrat i ZAGRAJNIK TV, czyli VR na YouTubie
- Strefa EXPO, testy najnowszego sprzętu, w tym PlayStation VR AIM
- Specjalna oferta dla startupów: Startup EXPO, warsztaty z pitchingu oraz business dating
- Warsztaty z tworzenia i wykorzystania produkcji VR
– Na scenie CNK pojawią się praktycy z Polski i z Europy, którzy opowiedzą o własnych projektach, wyzwaniach przy ich realizacji, sukcesach, lecz także porażkach – zapowiada Piotr Graszek, dyrektor wykonawczy kongresu. Wśród takich prelegentów znaleźli się: Filip Górski z Politechniki Poznańskiej, który opowie o tym, jak nie wdrażać VR, Anton Skiter – dyrektor kreatywny w Interactive Lab, który pokaże czego można się nauczyć projektując krótkie doświadczenia w VR, a także projektant gier i programista Daniel Kihlgren Kalander, który wytłumaczy jak to się stało, że studio z deweloperami o bardzo zróżnicowanym doświadczeniu stworzyło grę VR „SVRVIVE: The Deus Helix”.
Kongres podzielony został na bloki tematyczne, poświęcone dziedzinom, w których VR, rozwija się najszybciej. Marcin Czub oraz twórcy aplikacji MedApp Ralf Saykiewicz i Mateusz Kierepka będą mówić o tym, jak VR może w przyszłości zmienić medycynę i pomóc w poprawie komfortu życia np. poprzez terapie przewlekłego bólu. Ondrej Tichy i Andrzej Jończyk zaprezentują rozwiązania VR stosowane w architekturze. Dzięki prelekcji Aliny Lisnevskiej z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Salzburg uczestnicy przeniosą się natomiast w najbardziej egzotyczne zakątki świata, sprawdzając jakie możliwości daje VR w turystyce.
Technologia VR ma ogromny potencjał w wywoływaniu emocji i empatii u użytkownika. Jak wykorzystać ten fenomen aby pomagać innym? Na ile VR (w tym wideo 360o) może zmieniać postawy społeczne? Czy jest w stanie przełamywać stereotypy? Na te pytania podczas konferencji odpowiedzą: Karolina Sarek aktywistka Stowarzyszenia Otwarte Klatki oraz Maciej Piwowarczuk – twórca filmu „Mój pierwszy dzień w pracy” będącego częścią programu edukacyjnego wspierającego wejście autystyków na rynek pracy.
Kongres to także strefa Expo, w której będzie można osobiście doświadczyć jak wielkie oddziaływanie potrafi mieć przeżycie w wirtualnej rzeczywistości, porozmawiać z twórcami najnowszych projektów ją wykorzystujących, a także przetestować najnowszy sprzęt, np. nowy kontroler dla gogli PlayStation VR – PS VR Aim Controller.
Uczestnicy będą również mieli możliwość wzięcia udziału warsztatach, podczas których dowiedzą się np. jak tworzyć strategie branded content wykorzystujące VR i video 360o.
Nowością drugiej edycji jest strefa Startup Zone, w której przedstawiciele młodych firm będą mogli zaprezentować się w strefie Expo, wziąć udział w warsztatach pitchingu i porozmawiać z inwestorami podczas Business Dating.
Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej: vrcongress.pl i na FB/europeanvrcongress
Kliknij w poniższy baner aby uzyskać więcej informacji !