Nowe technologie mogą znaleźć praktyczne zastosowanie w rozwiązywaniu problemów społecznych. 20 projektów na rzecz wyrównywania szans i walki z wykluczeniami w kolejnym etapie Huawei Startup Challenge.
Nowe technologie mogą znaleźć praktyczne zastosowanie w rozwiązywaniu problemów społecznych. Potwierdzają to pomysły startupów, które zgłosiły się do konkursu Huawei Startup Challenge. Ze zgłoszonych niemal 250 przełomowych rozwiązań, kapituła wyłoniła dwadzieścia projektów o wyróżniającym się potencjale, które wezmą udział w kolejnym etapie pierwszego konkursu zmieniającego optykę rozwiązywania palących problemów społecznych, związanych z dostępnością.
W ramach konkursu chcemy rozwijać nieszablonowe rozwiązania i innowacje technologiczne w walce przeciw wykluczeniom każdego rodzaju. Niezmiernie cieszy nas fakt, że do konkursu zgłosiło się blisko 250 startupów, które pracują nad wykorzystaniem najnowszych technologii do podnoszenia aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnościami, włączania do cyfrowego świata różnych grup społecznych czy poprawy dostępności edukacji, zdrowego środowiska i usług medycznych. Pokazuje to, że problem wykluczenia w różnych obszarach jest istotny dla startupów, a inicjatywy takie jak Huawei Startup Challenge mogą wspierać je w realizacji projektów wartościowych dla społeczeństwa”- mówi Ryszard Hordyński, Dyrektor ds. Strategii i Komunikacji, Huawei Polska.
- Dagmara Krzesińska, CEO Fundacji Koalicji na rzecz Polskich Innowacji – Przewodnicząca Kapituły
- Greg Albrecht, anioł biznesu, influencer
- Michał Brański, inwestor, Członek Zarządu Wirtualna Polska Holding
- Ryszard Hordyński, Dyrektor ds. Strategii i Komunikacji, Huawei Polska
- Jędrzej Iwaszkiewicz, Partner Zarządzający The Heart
- dr Jolanta Koszelew, Członek Zarządu Top 500 Innovators
- Agnieszka Maciejowska, Założycielka Evenea
- Agnieszka Pietrzak, Technology Cooperation Manager CEE Region, Huawei Warsaw Research Center
- prof. Aleksandra Przegalińska, Prorektor ds. współpracy z zagranicą, Akademia Leona Koźmińskiego
- prof. Bolesław Rok, Dyrektor Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego
- dr Maciej Ryś, Założyciel Smogathonu
- Andrzej Sałasiński, Członek Zarządu w NCBR Investment Fund
- dr inż. Przemysław Sękalski, Politechnika Łódzka
- dr Bianka Siwińska, CEO Fundacji Edukacyjnej Perspektywy
- Andrzej Szmalc, Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z Gospodarką, Kierownik Biura Projektów Strukturalnych i Transferu Technologii, SGGW
- mec. Michał Żukowski, Partner Zarządzający Innteo
Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tak wartościowej inicjatywy. Wierzę, że poszukiwanie rozwiązań dających szansę na poprawę życia różnym grupom społecznym jest niezwykle istotne. Jest to tym bardziej cenne ze względu na okoliczności, w których się znajdujemy, ponieważ nie zapominamy o tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Technologia jest tylko narzędziem, ale dzięki takim inicjatywom wszyscy uczymy się, jak ją najlepiej wykorzystać”- powiedziała Dagmara Krzesińska, CEO Koalicji na rzecz Polskich Innowacji i przewodnicząca kapituły.
https://itreseller.pl/itrnewit-reseller-tv-5/