Jeden z dyrektorów Facebooka twierdzi, że kryptowaluta Diem (wcześniej Libra) ostatecznie ujrzy światło dzienne w 2021 roku.

Facebook powinien zyskać potwierdzenia ze strony organów regulacyjnych, jeśli chodzi o plany uruchomienia kryptowaluty – powiedział w poniedziałek szef działu usług finansowych firmy, David Marcus.

David Marcus to szef Facebook Financial. Ma więc niebagatelny wpływ na działalność firmy. Podczas Singapore FinTech Festival, odpowiadając na pytanie dotyczące największych zmian w usługach finansowych w nadchodzący rok, powiedział, że ma nadzieję, że zarówno kryptowaluta o nazwie Diem, jak i portfel kryptowalutowy Novi, zostaną uruchomione w przyszłym roku.

Projekt kryptowaluty Facebooka to nie nowość. Firma prowadzi nad nią pracę od kilku lat, i musi mierzyć się z falą krytyki ze strony organów regulacyjnych. W międzyczasie walutę dotknął też rebranding. Kryptowaluta początkowo nosiła nazwę Libra i miała być zarządzana przez konsorcjum non-profit składające się z kilku firm o nazwie Libra Association. Miała opierać się o koszyk walut. Jednak organy regulacyjne zgłosiły szereg obaw, od wpływu, jaki Libra może mieć na stabilność finansową, po kwestie dotyczące prywatności danych i prania pieniędzy.

W kwietniu Libra Association ograniczyło plany i oświadczyło, że będzie oferować stablecoiny wspierane tylko przez walutę jednego kraju, a nie jedną monetę zabezpieczoną kilkoma walutami. W zeszłym tygodniu stowarzyszenie zmieniło nazwę na Diem Association, idąc za zmianą waluty z Libra na Diem właśnie.

W zeszłym miesiącu Financial Times poinformował, że kryptowaluta Diem ma wystartować już w styczniu, powołując się na trzy źródła zaznajomione ze sprawą. David Marcus niejako studzi ten entuzjazm, podkreślając, że walutę zobaczymy w 2021 roku. Uruchomienie Diem i Novi pojawia się w czasie, gdy banki centralne również badają własne waluty cyfrowe. Chiny rozpoczęły już próby wdrażania cyfrowego juana.

https://itreseller.pl/itrnewintel-labs-podsumowalo-badania-z-kilku-obszarow-zintegrowana-fotonika-komputeryzacja-kwantowa-programowanie-maszynowe-i-uklady-neuromorficzne-brzmi-jak-science-fiction/