Marże Intela topnieją – wynika z najnowszego raportu o wynikach finansowych amerykańskiej firmy za ostatni kwartał. Pomimo interesujących nowości sprzętowych, Intel zanotował spadek marży, a w konsekwencji – spadek cen akcji.

Intel poinformował o swoich wynikach finansowych za ostatni kwartał. Pomimo interesujących nowości sprzętowych, firma zanotowała spadek marży, a w konsekwencji – spadek cen akcji. Według analityków, konsumenci kupowali w trzecim kwartale 2020 roku tańsze laptopy, a przedsiębiorstwa i rządy dotknięte pandemią ograniczyły wydatki na centra danych. Akcje spadły o 10%, po tym jak firma podała wyniki finansowe. Sprzedaż w grupie komputerów osobistych wyniosła 9,8 miliarda dolarów, co znajduje się powyżej oczekiwań analityków, którzy celowali raczej w 9,09 miliarda dolarów. Skoro sprzedaż jest wysoka, to skąd spadek cen akcji?

 

Intel sprzedał większą ilość mniej rentownych chipów na rynku konsumenckim, obniżając marże operacyjne do 36% w trzecim kwartale z 44% rok wcześniej. Inna sytuacja dotknęła biznes z zakresu centrów danych, gdzie wydatki rządów i klientów biznesowych spadły o 47% po dwóch kwartałach wzrostu, a marże operacyjne spadły z 49% do 32%. Przychody z działalności Intela w zakresie centrów danych spadły o 7% do 5,9 mld USD. Wygląda więc na to, że świat szykujący się do ekonomicznych reperkusji pandemii oszczędza, nie tyle nawet kupując mniej, ile kupując tańsze rozwiązania.

 

Intel, według wyliczeń, zarobił 1,11 USD na akcję. Firma podała, że ​​spodziewa się przychodów w czwartym kwartale w wysokości 17,4 mld USD, podczas gdy analitycy spodziewają się przychodów w wysokości 17,36 mld USD. Firma poinformowała również, że w sierpniu rozpoczęła program odkupu akcji o wartości 10 miliardów dolarów.

 

Nie oznacza to jednak, że Intel nie powinien patrzyć w przyszłość z nadzieją. Wyniki za trzeci kwartał nie obejmują sprzedaży laptopów z procesorami Tiger Lake – bez wątpienia najlepszymi jednostkami, jakie „niebiescy” pokazali od dawna. Firma wiele zainwestowała w ostatnim czasie w swoje możliwości produkcyjne. Podając wyniki finansowe Intel powiedział, że fabryka 10-nanometrowych chipów w Arizonie osiągnęła pełną zdolność produkcyjną i spodziewa się teraz, że w 2020 r. dostarczy o 30% więcej produktów 10 nm w porównaniu do oczekiwań ze stycznia.

 

https://itreseller.pl/itrnewdell-technologies-wprowadza-rozwiazanie-o-nazwie-project-apex-roznorodne-technologie-dostepne-w-formie-as-a-service/