Microsoft Innovative Educator Expert trwają zapisy do kolejnej edycji programu, zgłoszenia można rejestrować do 15 grudnia 2021 roku.

Najbardziej innowacyjni nauczyciele z całego świata połączą się w ramach programu Microsoft Innovative Educator Expert. Zapisy do kolejnej edycji programu trwają, a zgłoszenia można rejestrować do 15 grudnia 2021 roku na stronie programu.

 

W Europie Środkowo-Wschodniej, w ramach społeczności Microsoft Innovative Educator Expert aktywnie uczestniczy blisko 1519 nauczycieli rozmaitych przedmiotów. W Polsce, tytuł najbardziej innowacyjnego nauczyciela otrzymało w roku szkolnym 2020/2021 447 edukatorów.

 

„MIEE to w głównej mierze grupa edukatorów, realizujących projekty i rozwijających swoje umiejętności, poznających nowe narzędzia, aby potem dzielić się dzielą się z innymi. MIEE to społeczność nie tylko edukatorów z Polski, ale i z Europy i z całego świata!!! Dzięki tej współpracy edukacja, którą kształtujemy i współpraca z naszymi uczniami nabiera innego wymiaru. Granice przestają istnieć. Przedszkolaki ze Szczekarkowa zabrałam na wspólną wirtualną przygodę z zaprzyjaźnioną Bernadine z Canady. Uczniowie ze Szczekarkowa zwiedzali wirtualnie Park Dinozaurów w Indiach. Wspólnie z Bernadine wspierałyśmy nauczycielki z Indii, kiedy potrzebowały wsparcia w zdalnym nauczaniu”- mówi Edyta Borowicz-Czuchryta, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie.

 

Uczestnictwo w programie MIEE daje szereg korzyści dla nauczycieli. Wśród nich wymienić należy: wsparcie Microsoft w używaniu technologii w procesie nauczania, dostęp do szkoleń, materiałów i wykładów, możliwość dalszego rozwoju, innego niż wszystkie standardowo dostępne oraz dostęp do spotkań „na żywo”; tzw. Education Exchange E2, co roku w innym miejscu na świecie.

 

W ramach społeczności analizowane są nowe podejścia do nauki, a także omawiane są scenariusze na edukację w formie nie tylko stacjonarnej, ale też zdalnej i hybrydowej.

 

„Nauczyciele, którzy łączą się w programie Microsoft Innovative Educator Expert mają ogrom doświadczeń oraz kreatywnych pomysłów na to, w jaki sposób dopasować edukację przede wszystkim do potrzeb uczniów, ale także by efektywnie odpowiadać nią na dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość. Naszym celem jest to, by zarówno osobom kształcącym młodych ludzi, jak i samym uczniom zapewniać narzędzia do nauki, które będą bezpieczne, wygodne w użytkowaniu oraz pozwolą rozwijać cyfrowe kompetencje”- twierdzi Ewa Kołodziejczyk, Industry Executive Education w polskim oddziale Microsoft.

 

Udział w programie Microsoft Innovation Educator Expert jest bezpłatny. Zapisy potrwają do połowy grudnia.

 

„Zaczęłam mówić światu o tym co dobrego dzieje się w naszej szkole. Rozmawiałam z nauczycielami z Bangladeszu, Wietnamu, Indii. Zaczęłam opowiadać o ich przyjaźniach jakie nawiązują w różnych zakątkach świata. Ludzie zaczęli to doceniać. Jako MIEE odkryłam moje motto zawodowe: nie jest najważniejsze to co szkoła ma, ale to co robi i jak wykorzystuje to co ma. Wszelkie działania, które podejmowałam i podejmuję i będę podejmowała w ramach programu MIEE sprawiają, że moje doświadczenie staje się o wiele bogatsze. Spotykając się z innymi nauczycielami podczas warsztatów staję się bardziej wiarygodna nawiązując do moich doświadczeń, a nie ograniczając się do informacji samych w sobie”- przekonuje Edyta Borowicz-Czuchryta, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie.

 

Zapisy do kolejnej edycji programu trwają, a zgłoszenia można rejestrować do 15 grudnia 2021 roku na stronie programu.

 

 

„Chmura obliczeniowa może pomóc zredukować niepotrzebne koszty” – mówi Paweł Walczysko z AMD.