Microsoft przedłuża wsparcie technologiczne dla Ukrainy, wartość wsparcia na rok 2023, wyniesie około 100 mln dolarów.
Brad Smith, Vice Chair & President w Microsoft ogłosił przedłużenie bezpłatnego wsparcia technologicznego Microsoft dla Ukrainy na rok 2023, którego wartość wyniesie około 100 mln dolarów.
Zobowiązanie zostało ogłoszone podczas konferencji prasowej Web Summit w Lizbonie, w której wzięli udział Brad Smith, prezes Microsoft i Mychajło Fedorow, wicepremier i minister ds. transformacji cyfrowej Ukrainy. Najnowsza deklaracja oznacza, że łączne wsparcie Ukrainy przez Microsoft od czasu rozpoczęcia wojny w lutym 2022 r. wynosi 400 mln dolarów.
Pragnę dziś ogłosić zobowiązanie Microsoft do dalszego świadczenia bezpłatnego wsparcia technologicznego dla Ukrainy przez cały rok 2023. Oznacza to, że zapewnimy dodatkową pomoc o wartości około 100 milionów dolarów, która pozwoli instytucjom rządowym, infrastrukturze o znaczeniu krytycznym i innym sektorom w Ukrainie kontynuować dostarczanie usług cyfrowych swoim obywatelom w chmurze Microsoft. – powiedział Brad Smith, Vice Chair & President w Microsoft. Dalsza obrona Ukrainy zależy w dużej mierze od krytycznego sojuszu cyfrowego państw, firm i organizacji non-profit. Od czasu wybuchu wojny w lutym br. Microsoft wraz z innymi firmami z sektora technologicznego świadczy bezprecedensowe wparcie technologiczne dla rządu i obywateli Ukrainy. Przeniesienie cyfrowej infrastruktury państwowej do chmury publicznej pozwoliło zabezpieczyć krytyczne dla Ukrainy usługi poprzez centra danych w całej Europie. Działania te odegrały kluczową rolę w ochronie bezpieczeństwa danych i usług, nawet w obliczu rosyjskiego pocisku manewrującego i innych ataków kinetycznych na rządowe centrum danych Ukrainy i inne zasoby fizyczne.
Cyfrowy sojusz wspierający Ukrainę musi pozostać silny.
Wsparcie Microsoft dla Ukrainy od czasu wybuchu wojny wyniesie łącznie ponad 400 milionów dolarów. Oprócz umożliwienia działania usług w chmurze Microsoft firma będzie nieustannie:
- Zapewniać krytyczne wsparcie w zakresie cyberbezpieczeństwa
- Wspierać organizacje humanitarne i non-profit działające w Ukrainie, Polsce i innych krajach Unii Europejskiej
- Udostępniać niezbędne dane organizacjom międzynarodowym pomagającym Ukrainie i zajmującym się zbrodniami przeciwko ludności
- Wspierać pracowników, którzy angażują się w działania organizacji pozarządowych i pomoc humanitarną
„Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób, szczególnie w Europie, przygotowanych jest na niedogodności w celu obrony Ukrainy. Wojna spowodowała zakłócenia na rynkach energetycznych i ograniczyła dostęp do żywności. Wierzymy, że inne firmy z branży technologicznej również udzielą wsparcia ,niezbędnego nie tylko dla Ukrainy, ale także dla stabilności międzynarodowej i ochrony podstawowych praw w Europie i na całym świecie.” – podkreślił Brad Smith, Vice Chair & President w Microsoft