Microsoft szuka polskich jednorożców! Gigant technologiczny zachęca do udziału w konkursie UiPath Automation Awards 2020 dla start-upów z obszaru automatyzacji procesów biznesowych.

W ramach wieloletniego programu wsparcia start-upów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej (CEE), Microsoft zachęca do udziału w konkursie UiPath Automation Awards 2020. Uczestnictwo w rywalizacji to duża szansa dla firm na wczesnym etapie rozwoju, które chcą zwiększyć skalę działania i zdobyć globalne rynki.

 

Konkurs jest skierowany do młodych firm zajmujących się rozwojem oprogramowania dla przedsiębiorstw, z wyłączeniem oprogramowania do zarządzania produkcją. Rodzime start-upy specjalizujące się w tworzeniu rozwiązań do automatyzacji procesów staną w szranki o nagrodę główną w wysokości 50 tys. dolarów, która przyznana będzie przez Microsoft. Zwycięzcy zostaną również objęci opieką mentorską w zakresie sprzedaży i marketingu oraz wsparciem technicznym przez firmę UiPath – pierwszego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej „dekakorna”, czyli młodą firmę, której wartość przekroczyła 10 mld dolarów.

 

W zeszłym roku laureatem konkursu była polska firma Edward.ai, która stworzyła system wykorzystujący algorytmy AI do wsparcia obsługi klienta w systemach CRM.

 

 

 

„Udział w UiPath Automation Awards był dla Edward.ai bardzo cennym doświadczeniem. Od czasu zdobycia nagrody dla start-upów dostrzegliśmy ogromne zainteresowanie inwestorów z całej Europy. Co więcej, wsparcie zespołu UiPath odegrało kluczową rolę w opracowaniu wspólnego przedsięwzięcia, które prezentujemy w laboratorium UiPath Immersion Lab – mówi Tomasz Wesołowski, współzałożyciel i CEO firmy Edward.ai

 

Wojciech Życzyński, Członek Zarządu w polskim oddziale Microsoft.

 

„Chętnie wspieramy start-upy z Europy Środkowo-Wschodniej w ich dynamicznym rozwoju. Przykładem jest rumuński UiPath, który 15 lat temu rozpoczął swoją przygodę z programami wsparcia młodych firm organizowanymi przez Microsoft. Spółka zbudowała działalność na platformie Microsoft Azure i osiągnęła globalny zasięg zyskując status światowego lidera w dziedzinie robotyzacji procesów (RPA). UiPath to obecnie najszybciej rozwijającą się firma w historii oprogramowania dla przedsiębiorstw z wyceną sięgającą 10,2 miliarda dolarów” – podkreśla Wojciech Życzyński, Członek Zarządu w polskim oddziale Microsoft.

 

Dzisiaj UiPath wspiera innowacyjne firmy i rozwiązania z obszaru automatyzacji, łącząc siły z Microsoft w celu rozwoju ekosystemu start-upów w całym regionie. Zwycięzcę wyłoni jury w składzie: Violeta Luca, dyrektor generalny Microsoft Romania, Vargha Moayed, Chief Strategy Officer UiPath, Boris Krumrey, VP of Automation Innovations UiPath, Vijay Khanna, Chief Corporate Development Officer UiPath, Dan Lupu, Partner Early Bird Capital i Stephen Allott, Venture Partner Seedcamp.

 

„Wszystkie prezentowane dotychczas technologie udowodniły swoją wartość w czasach kryzysu. Jako lider światowego rynku RPA kierujemy się misją zakładającą demokratyczny dostęp do technologii automatyzacji i wzmocnienie globalnego ekosystemu rozwiązań do automatyzacji. Cieszymy się, że możemy zapewnić konkretne wsparcie wschodzącym liderom automatyzacji w Europie Środkowo-Wschodniej i Turcji” – mówi Vargha Moayed, dyrektor ds. Strategii UiPath.

 

„W Microsoft stawiamy na innowacje, które mają znaczenie, czyli produkty i usług, które poprawiają jakość naszego życia na co dzień, ale mają też potencjał, by zmienić świat. Dlatego czujemy się zaszczyceni, że możemy być częścią kolejnej edycji UiPath Automation Awards 2020. Zwłaszcza, w momencie, gdy społeczeństwo i gospodarka bardziej niż kiedykolwiek potrzebują innowacji, aby wybrać się w podróż ku przyszłości, z której wszyscy możemy skorzystać – dodaje Violeta Luca, dyrektor generalny Microsoft Romania.

 

Wszystkie firmy, które chcą wziąć udział w programie i sprawdzić warunki kwalifikacji, zapraszamy na stronę zgłoszeniową.

WAŻNE: Termin upływa 13 września br.!

 

https://itreseller.pl/itrnewrecenzja-intel-tiger-lake-juz-jest-sprawdzamy-co-potrafi-najnowsza-platforma-mobilna-intela-na-przykladzie-procesora-core-i7-1165g7-w-laptopie-acer-swift-5/