Miliardy dolarów na wzmocnienie wysiłków w zakresie cyberbezpieczeństwa, to efekt spotkania szefów największych amerykańskich firm technologicznych z prezydentem USA.
Podczas środowego spotkania w Białym Domu z prezydentem Joe Bidenem, liderzy biznesu zadeklarowali, że przeznaczą miliardy dolarów na wzmocnienie wysiłków w zakresie cyberbezpieczeństwa. Spotkanie odbyło się w następstwie kilku głośnych cyberataków, w tym na rządowego wykonawcę oprogramowania SolarWinds i rurociągi naftowe Colonial Pipeline. Ataki na kluczowe elementy infrastruktury mogą zaburzyć funkcjonowanie całych gałęzi przemysłu, administracji czy struktur siłowych państw. Biały Dom jest najwidoczniej świadom problemu, nakłaniając duże, amerykańskie przedsiębiorstwa do podniesienia nakładów na cyberbezpieczeństwo.
Podjęte przez przedsiębiorców zobowiązania obejmują pracę na rzecz nowych standardów branżowych, dostarczanie innym firmom silniejszych narzędzi bezpieczeństwa i zapewnianie szkoleń pracownikom, aby obsadzić około 500 000 niewypełnionych miejsc pracy w zakresie cyberbezpieczeństwa w USA. Biden niedawno podpisał zarządzenie, które wymaga, aby agencje amerykańskie używały uwierzytelniania dwuskładnikowego do logowania, co może pomóc w zapobieganiu cyberatakom.
Biały Dom potwierdził, że Apple stworzy program poświęcony ulepszeniom bezpieczeństwa w swoich łańcuchach dostaw technologii, który będzie obejmował współpracę z dostawcami w celu przyjęcia uwierzytelniania wieloskładnikowego i szkoleń w zakresie bezpieczeństwa. Google podało natomiast, że zainwestuje ponad 10 miliardów dolarów w ciągu pięciu lat we wzmocnienie cyberbezpieczeństwa i zobowiązało się przeszkolić 100 000 Amerykanów w dziedzinach technicznych, takich jak wsparcie IT i analiza danych, w ramach programu Career Certificate. Zaangażowanie finansowe Google zostanie wykorzystane między innymi do wzmocnienia łańcucha dostaw oprogramowania i bezpieczeństwa open source.
Microsoft przeznaczy 20 miliardów dolarów w ciągu pięciu lat na dostarczanie bardziej zaawansowanych narzędzi bezpieczeństwa, napisał po spotkaniu CEO firmy, Satya Nadella. Dodał, że Microsoft zainwestuje 150 milionów dolarów, aby pomóc agencjom rządowym w modernizacji ich systemów bezpieczeństwa i rozszerzeniu partnerstw szkoleniowych z zakresu cyberbezpieczeństwa. Od 2015 roku Microsoft wydawał 1 miliard dolarów rocznie na cyberbezpieczeństwo.
IBM powiedział, że w ciągu trzech lat przeszkoli ponad 150 000 osób w zakresie cyberbezpieczeństwa. Jednocześnie ma w tych działaniach wspierać „różnorodność” na rynku, kierując propozycje współpracy do uczelni tradycyjnie kojarzonych ze społecznością afroamerykańską. Amazon Web Services planuje natomiast udostępnić posiadaczom kont na swojej platformie bezpłatne rozwiązania do uwierzytelniania wieloskładnikowego, aby lepiej zabezpieczyć ich dane. Planuje również oferować „szkolenie w zakresie świadomości bezpieczeństwa” organizacjom i osobom prywatnym.
RECENZJA: OnePlus Nord 2 5G – co potrafi najnowszy OnePlus z procesorem MediaTek Dimensity 1200-AI.