MWC 2024: Huawei wprowadza dziesięć rozwiązań branżowych dla inteligentnej transformacji cyfrowej w kierunku 5.5G
W minionym tygodniu, na MWC Barcelona 2024, firma Huawei zaprezentowała kluczowe osiągnięcia i potencjalne korzyści płynące z wdrożenia 5.5G. Liu Kang, Prezes Departamentu Marketingu i Sprzedaży Rozwiązań Sieciowych w Huawei podkreślił, że technologia ta staje się nieodzowną częścią procesu cyfryzacji przemysłu, a przyszła aktualizacja sieci do wersji 5.5G może nawet dziesięciokrotnie zwiększyć jej możliwości. W trakcie wydarzenia odbył się również szczyt Industrial Digital and Intelligent Transformation Summit, zorganizowany przez Huawei we współpracy z globalnymi partnerami i liderami branżowymi, podczas którego omówiono przyszłość inteligentnej infrastruktury, a także innowacyjne praktyki rozwoju MŚP.
Każda transformacja, od ery informacji do ery cyfryzacji, otwierała przed nami ogromne możliwości. Teraz wkraczamy w erę inteligentnego świata, a najlepszą metodą przewidywania przyszłości w tak dynamicznie zmieniającym się środowisku jest aktywne jej kształtowanie. Dlatego Huawei podwaja wysiłki, aby dostarczyć jeszcze bardziej inteligentne produkty i rozwiązania infrastruktury cyfrowej, które przyspieszą transformację różnych branż. – powiedział Li Peng, Starszy Wiceprezes ds. Korporacyjnych w Huawei.
Na czele zmian dzięki nowoczesnej technologii 5.5G
- Usługi komunikacyjne zwiększające łączność małych i średnich przedsiębiorstw
- Dzięki nowoczesnej technologii 5.5G, system stałego dostępu bezprzewodowego, znany jako FWA (Fixed Wireless Access), będzie rozwijał się w kierunku FWA². Nowa wersja będzie charakteryzować się niskim opóźnieniem na poziomie 20 milisekund oraz wysokim poziomem niezawodności. Operatorzy telekomunikacyjni zamierzają zastąpić stare, niskiej prędkości łącza mikrofalowe i miedziane nowoczesnymi, lepszymi usługami komunikacyjnymi. To pozwoli na rozszerzenie zakresu usług FWA – nie tylko dla domów, ale także dla firm. Dzięki temu wzrośnie liczba połączeń wśród małych i średnich przedsiębiorstw, co z kolei zwiększy wartość sieci.
- Moc zintegrowanych usług ICT dla przyspieszenia cyfryzacji przemysłu
- Technologia 5.5G zapewnia wyjątkowo szybkie prędkości transmisji danych, aż do 300 Mb/s. Dodatkowo, charakteryzuje się minimalnymi opóźnieniami, zaledwie 20 ms, oraz niezawodnością na poziomie 99,999%. 5.5G jest także zgodna z dodatkowymi wymaganiami różnych branż, obejmującymi sieci, obliczenia, technologie chmurowe i IoT. Dzięki temu stwarza nowe możliwości dla wielu sektorów, przyspieszając proces cyfryzacji i automatyzacji. W efekcie, technologia ta otwiera drzwi do innowacyjnych zastosowań w przyszłości.
- 5.5G – klucz do wyższej wydajności firm
- Technologia 5.5G wspiera kluczowe procesy produkcyjne firm, dzięki przepustowości łącza do 1 Gb/s, minimalnym opóźnieniom na poziomie 4 ms i niezrównanej niezawodności na poziomie 99,999%. Te atuty mogą znacznie podnieść efektywność działania firm.
- 100 miliardów połączeń IoT: cel już w zasięgu ręki
- Dzięki ulepszeniom sieci 5.5G, takim jak zwiększona przepustowość, niskie opóźnienia, dokładne pozycjonowanie i pasywne tagowanie, technologia ta jest w stanie spełnić wszystkie wymagania IoT. Obniżenie kosztów kluczowych komponentów, takich jak RedCap i pasywne urządzenia IoT, przyspiesza rozwój całego rynku IoT, który potencjalnie może osiągnąć 100 miliardów połączeń.
- Nowa era bezpieczeństwa na drogach dzięki sieciom 5.5G Macro Sites
- Do końca 2023 r. liczba pojazdów podłączonych do sieci na całym świecie wzrosła do 350 milionów. Dzięki sieciom 5.5G Macro Sites zapewniającym niskie opóźnienia rzędu 20 ms i wysoką niezawodność na poziomie 99%, współpraca między pojazdami a infrastrukturą drogową stała się jeszcze szybsza. Poprawia to bezpieczeństwo jazdy i wydajność zarządzania ruchem. Rozwiązanie to zostało przetestowane w Szanghaju przynosząc poprawę wydajności zarządzania ruchem o 30% i skracając średni czas dojazdu do pracy o 20%.
Zindywidualizowane rozwiązania cyfrowe dla każdego biznesu
Huawei aktywnie współpracuje z klientami i partnerami w celu opracowania skutecznych praktyk inteligentnej transformacji cyfrowej. W 2023 r. firma wprowadziła architekturę referencyjną, aby wspierać klientów przemysłowych w ich cyfrowej ewolucji.