Oracle chce umożliwić klientom w Niemczech, przeniesienie aplikacji o znaczeniu newralgicznym do chmury.
Oracle rozbudowuje Region chmurowy UE w Niemczech. Nowa infrastruktura i funkcje IaaS umożliwią klientom przeniesienie aplikacji o znaczeniu newralgicznym do chmury. Oracle nieprzerwanie doskonali swoją ofertę dla klientów chmurowych przez rozległe inwestycje w inżynierię i infrastrukturę. Firma poinformowała, że w ramach tych działań rozbudowuje w Niemczech regionalne, europejskie centrum do obsługi chmury, rozszerzając go o nowoczesną architekturę do udostępniania infrastruktury jako usługi oraz nowe usługi IaaS i PaaS. Zlokalizowane w Niemczech nowoczesne zasoby IaaS pozwolą przedsiębiorstwom tworzyć i przenosić obciążenia o znaczeniu newralgicznym do chmury, zapewniając im przy tym niezrównane bezpieczeństwo i kontrolę oraz znacznie atrakcyjniejszy stosunek ceny do wydajności niż oferty konkurencyjne.
Rozbudowa infrastruktury Oracle wynika z olbrzymiego zapotrzebowania ze strony klientów; przychody firmy z chmury liczone bez GAAP wzrosły w III kwartale roku finansowego 2017 o 71% do 1,3 mld USD. W Niemczech region Oracle do obsługi chmury w UE bazuje na uruchomionym wcześniej regionie usytuowanym w Wielkiej Brytanii. Ma zostać uruchomiony w II połowie tego roku kalendarzowego.
„Nasi klienci i partnerzy w UE i w Niemczech od lat korzystają z platformy Oracle Cloud do obsługi swoich przedsiębiorstw i obciążeń o znaczeniu newralgicznym” — powiedział Thomas Kurian, szef działu rozwoju produktów Oracle. „Dzięki przeprowadzonej w Niemczech rozbudowie chmurowego regionu Oracle do obsługi klientom w UE będziemy mogli oferować im najlepsze usługi przetwarzania w chmurze, w tym nie tylko naszą znakomitą ofertę SaaS, lecz także nową gamę rozwiązań PaaS i IaaS. Oracle zapewni użytkownikom chmury w UE niezrównaną wydajność, dostępność i kontrolę, a także możliwość obsługi najszerszej gamy aplikacji biznesowych z dowolnej platformy”.
Rozbudowa regionu do obsługi chmury Oracle w UE przewiduje w Niemczech trzy ośrodki, zwane również domenami dostępności (Availability Domains — AD). Będą one zlokalizowane na obszarze metropolitalnym w okolicach Frankfurtu nad Menem i całkowicie odseparowane od siebie, co jest działaniem zabezpieczającym na wypadek awarii. To zróżnicowane podejście do architektury i niespotykane w chmurze technologie, takie jak Oracle Real Application Clusters (RAC), zapewniają najlepszą ochronę przed awarią oraz najwyższą dostępność wymagających aplikacji chmurowych klientów Oracle. Domeny dostępności są ściśle zintegrowane z platformą Oracle Cloud, co ułatwia korzystanie z nich i eliminuje konieczność podejmowania skomplikowanych decyzji dotyczących architektury w celu zapewnienia dostępności.
Zapowiadana rozbudowa oznacza, że Oracle będzie oferować klientom z UE szeroką gamę usług przetwarzania w chmurze, w tym usługi SaaS oraz nowe rozwiązania PaaS i IaaS, które ułatwią im przejście do środowiska cloud computing. Oracle Cloud jest najszybszą i najbardziej niezawodną platformą niezależnie od tego, czy klient decyduje się na migrację aplikacji bazy danych Oracle, czy tworzy nowe obciążenia. Firma Oracle ma w Niemczech wielu klientów, a z usług na platformie Oracle Cloud korzystają już m.in. Global Drinks, Lufthansa Cargo AG i Mövenpick.
„Technologia chmury Oracle pozwala przedsiębiorstwom opracowywać nowe usługi, tworzyć nowe narzędzia cyfrowe dla ich klientów i wchodzić na nowe rynki. Inwestycja Oracle w Niemczech jest dowodem, że zależy nam na stworzeniu niezrównanej, nowoczesnej infrastruktury technologicznej zlokalizowanej tam, gdzie jest potrzebna naszym klientom, i dostępnej w odpowiednim czasie. To szczególnie ważne, ponieważ firmy muszą zadbać o zgodność przeprowadzanej migracji do chmury z ogólnym rozporządzeniem UE o ochronie danych (GDPR), które zacznie wkrótce obowiązywać” — powiedział Frank Obermeier, wiceprezes Oracle i Country Leader dla Niemiec.
Oracle to jedyny dostawca chmury, który zapewnia klientom tak wiele opcji wyboru i elastyczność co do sposobu wdrażania usług przetwarzania w chmurze. Przedsiębiorstwa mogą korzystać z usług w chmurze Oracle za pośrednictwem platformy Oracle Cloud, we własnym centrum przetwarzania danych dzięki ofercie Oracle Cloud at Customer lub za pośrednictwem partnerów w różnych lokalizacjach. Zawsze mogą przy tym liczyć na zarządzanie usługami przez specjalistów Oracle Cloud.
Więcej informacji można znaleźć na stronie http://cloud.oracle.com.