Plus i Ericsson z rekordem szybkości 5G w Polsce. Rekordowy wynik jest efektem agregacji 5G z LTE w oparciu o rozwiązania 5G Ericsson Radio System.
Dzięki współpracy operatora sieci Plus i firmy Ericsson osiągnięty został rekord prędkości pierwszej komercyjnej sieci 5G w Polsce – 1 Gb/s. Rekordowy wynik jest efektem agregacji 5G z LTE w oparciu o wiodące rozwiązania 5G Ericsson Radio System.
Operator sieci Plus wdraża 5G w dużym stopniu w oparciu o produkowane w Polsce technologie radiowe firmy Ericsson. W Piotrkowie Trybunalskim sieć 5G Plusa pracująca na częstotliwości 2600 MHz TDD została dodatkowo poszerzona o częstotliwości LTE 1800 MHz i 2100 MHz. Dzięki agregacji częstotliwości, w trakcie pomiarów w optymalnych warunkach radiowych, została przekroczona szybkość 1 Gb/s w sieci komercyjnej.
Technologia firmy Ericsson jest jednym z kluczowych elementów komercyjnego uruchomienia 5G na częstotliwości 2600 MHz TDD przez firmę Plus. Ścisła współpraca między Ericsson centrum R&D i firmą Plus pozwala rozwijać możliwości 5G. Polski rekord prędkości 5G w Piotrkowie Trybunalskim jest świadectwem tej innowacji i potwierdza technologiczną przewagę 5G firmy Ericsson – powiedział Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce
Nowy rekord prędkości odpowiada na rosnące oczekiwania użytkowników internetu mobilnego w zakresie jego szybkości, niskich opóźnień oraz jakości. Toruje drogę kolejnym innowacjom. Dzięki pomyślnemu wdrożeniu rozwiązań umożliwiających agregację nośnych mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego mogą już teraz cieszyć się najszybszym transferem danych w sieci 5G Plusa, który w tym mieście może znacznie przekraczać 600 Mb/s w przypadku pobierania danych.
Dokładnie 1 października 1996 roku uruchomiona została nasza sieć. Cyfrowa telefonia komórkowa zrewolucjonizowała świat, w którym żyjemy i była katalizatorem ogromnych przemian. Dwadzieścia pięć lat później Plus nadal jest liderem zmian technologicznych w naszym kraju. Wdrożona wspólnie z firmą Ericsson, dostępna komercyjnie w Piotrkowie Trybunalskim technologia, która umożliwia agregację 5G i LTE, jest tego doskonałym przykładem – powiedział Jacek Felczykowski, Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus.
Polska wnosi duży wkład w budowę sieci piątej generacji nie tylko dzięki inżynierom R&D firmy Ericsson w Krakowie i Łodzi, ale również dzięki produkcji urządzeń 5G w Tczewie. 5G w Europie może być budowana na bazie komponentów i rozwiązań „Made in Poland”. Ericsson posiada obecnie ponad 144 komercyjnych umów 5G, z których 94 to aktywne sieci działające w 45 krajach. Ericsson jest również liderem w standaryzacji 5G z większością udziałów dla 4G i 5G.
https://itreseller.pl/it-reseller-340/