Po najnowszych decyzjach sądów Amazon może tymczasowo zamknąć swoje francuskie magazyny. Utrzymywanie całości magazynów bez możliwości wysyłania większości grup produktowych będzie zwyczajnie nieopłacalne.

Amazon poinformował w środę, że może tymczasowo zamknąć magazyny we Francji po tym, jak sąd nakazał gigantowi handlu elektronicznego ograniczyć dostawy w kraju do podstawowych towarów, takich jak żywność i zaopatrzenie medyczne.

Amerykańska firma stoi przed rosnącymi problemami po obu stronach Atlantyku – tak pod kątem środków ochrony zdrowia, które wprowadziła w celu ochrony pracowników przed pandemią koronawirusa, jak i związanymi z przepisami dotyczącymi handlu. Wydawać by się mogło, że przeniesienie handlu do sieci sprawi, że to właśnie globalny lider e-commerce stanie się głównym beneficjentem aktualnej sytuacji. Tak jednak nie jest.

We wtorek francuski sąd stwierdził, że Amazon musi przeprowadzić dokładniejszą ocenę ryzyka zarażenia koronawirusem w swoich magazynach i powinien w międzyczasie ograniczyć dostawy lub zapłacić grzywnę.

„Zaskakuje nas wyrok sądu, biorąc pod uwagę przedstawione twarde dowody dotyczące środków bezpieczeństwa zastosowanych w celu ochrony naszych pracowników” – powiedziała rzeczniczka Amazonu w oświadczeniu. – „Nasza interpretacja sugeruje, że możemy zostać zmuszeni do zawieszenia działalności naszych centrów dystrybucyjnych we Francji”

Amazon zatrudnia obecnie blisko 10 000 osób w swoich sześciu magazynach we Francji, z czego 6500 ma stałe umowy. Niektóre związki zawodowe (a ich pozycja we Francji jest niesamowicie wręcz silna) wezwały do całkowitego zamknięcia działalności Amazon we Francji, a przynajmniej do znaczącego jej ograniczenia. Środowiska te zgłaszają obawy o standardy zdrowotne w centrach logistycznych firmy.

Prawdę mówiąc jest na ten problem dobre rozwiązanie, które można zaobserwować chociażby w podwrocławskim centrum logistycznym firmy. Roboty. Wysoce zautomatyzowane, nie wymagające wiele ingerencji ludzkiej, napędzane AI centra logistyczne to dobre rozwiązanie nie tylko na czas pandemii. Oczywiście, można być pewnym, że francuskim związkom zawodowym ta forma raczej do gustu nie przypadnie.

https://itreseller.pl/itrnewairbnb-zmienia-zasady-anulowania-rezerwacji-firma-wstrzymuje-zwroty-pieniedzy-dla-osob-ktore-postanowily-odwolac-rezerwacje-wyglada-na-to-ze-internetowy-potentat-na-rynku-turystycznym-chce-zadbac/