Portfolio Grupy Bakotech wzbogaciło się o nowego producenta – Cato Networks
Nowy rok = nowy kontrakt. Portfolio Grupy Bakotech wzbogaciło się o nowego producenta – Cato Networks. Dostawca jest prekursorem konwergencji sieci i bezpieczeństwa w chmurze. Dzięki architekturze cloud-native umożliwia szybkie wdrażanie nowych możliwości i utrzymanie prawidłowego poziomu bezpieczeństwa bez żadnej pomocy ze strony zespołów IT.
Przewodnim rozwiązaniem producenta jest SASE (Secure Acces Service Edge), które łączy funkcje SD-WAN i Security Service Edge (SSE), w tym FWaaS, CASB, DLP, SWG i ZNTA w jedną, działającą w chmurze usługę zabezpieczającą wszelkie zasoby firmowe – zarówno fizyczne, jak i mobilne, w dowolnej lokalizacji.
W przeszłości dostęp do sieci odbywał się przy pomocy rozwiązań punktowych, jednak ich działanie było złożone i kosztowne, co szkodziło elastyczności przedsiębiorstw. SASE skraca czas opracowywania nowych produktów oraz dostarczania ich na rynek, a także umożliwia firmom reakcję na szybko zmieniające się warunki biznesowe i działania konkurencji. Przejście na pracę zdalną oraz coraz częstsze korzystanie z chmury ma duży wpływ na bezpieczeństwo informacji oraz sieci, z których korzystają przedsiębiorstwa. Czymś, co wyróżnia Cato i jego rozwiązanie, jest zapewnienie elastyczności w tych nowych warunkach. SASE umożliwia wdrażanie nowych działań przy niskich kosztach oraz zapewnienie wszystkim pracownikom firmy bezpiecznego dostępu do systemu z każdego miejsca na świecie.
Korzyści korzystania z SASE:
- łatwa migracja z MLPS do WAN dzięki kompleksowej optymalizacji sieci,
- poprawa wydajności przepływu danych z różnych lokalizacji na całym świecie poprzez prywatną sieć,
- zapewnienie bezpiecznego dostępu do Internetu wszystkim oddziałom firmy oraz użytkownikom mobilnym,
- optymalizacja i zabezpieczenie dostępu do chmury dzięki bezagentowej integracji Cato,
- możliwość korzystania z sieci w dowolnym miejscu bez używania chmury premium.
Cato to pierwsza na świecie platforma SASE, która łączy SD-WAN oraz zabezpieczenia w jedną, globalną chmurę. Umożliwia ona przedsiębiorstwom odejście od drogich rozwiązań sieciowych i przejście na ujednoliconą, bezpieczną sieć opartą na chmurze. Jej architektura pozwala na szybkie reakcje w nowych sytuacjach takich jak fuzje i przejęcia, globalne ekspansje, mobilność pracowników czy migracje danych do chmury, przy jednoczesnej redukcji kosztów.
Klienci korzystający z SASE bez problemu mogą podłączyć swoje fizyczne lokalizacje, zasoby chmury i użytkowników mobilnych do Cato SASE Cloud, a zespoły IT korzystają z ujednoliconej sieci, zarządzanej za pomocą jednej konsoli.
Produkt oferowany jest głównie w modelu usługowym MSP (Managed Service Provider) w dystrybucji CEEcloud Services Distribution (Grupa Bakotech).