Prezes Huawei, Ken Hu, przekonuje na szczycie w Brukseli: „Europa może zaufać Huawei bardziej niż kiedykolwiek”.
Prezes Ken Hu przemawiał dziś rano na 10. szczycie FT-ETNO w Brukseli, zatytułowanym „Pionierstwo i ochrona: patrząc w przyszłość na nową dekadę”, na którym wystąpił wybitny zespół badający polityczne i społeczne postawy wobec technologii, w tym ważne tematy zaufania, odpowiedzialność i zrównoważony rozwój.
„Oczywiste jest, że świat ma obecnie poważny problem z zaufaniem i że musi współpracować, aby budować lepsze wzajemne zrozumienie i zarządzać różnicami. – skomentował Ken Hu, przewodniczący i dyrektor generalny Huawei, podczas konferencji w Brukseli. Musimy podzielić skomplikowany problem na konkretne kwestie (…) Pozostawmy handel handlowi, politykę, polityce, a technologię technologii. Jeśli wszystko się pomieszało, nie da się tego rozwiązać. Aby znaleźć rozwiązanie, musimy współpracować. Ponieważ żyjemy w super połączonym świecie, szczególnie w handlu i technologii. Musimy budować wzajemne zrozumienie tego, co oznacza zaufanie. Potrzebujemy przejrzystości, wspólnych standardów, weryfikacji. Faktów. To są wszystkie warunki do zaufania. Musimy dowiedzieć się, jak budować wspólne interesy, jednocześnie zarządzając naszymi różnicami. To się nie stanie z dnia na dzień. Musimy więc rozmawiać dalej.”
Huawei chce pomóc Europie w osiągnięciu wiodącej pozycji technologicznej, umożliwiając jednocześnie jej suwerenność cyfrową poprzez ochronę danych i prywatności oraz poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego. Jak twierdzi chiński gigant technologiczny, firma podziela europejską wizję technologii korzystnej dla konsumentów i obywateli. Odkąd firma została założona 30 lat temu, stara się zapewnić wszystkim cyfryzację i łączność. Teraz świat znajduje się u progu czwartej rewolucji przemysłowej napędzanej technologią 5G, sztuczną inteligencją i innowacjami technologicznymi.
Firma rzeczywiście może pochwalić się długą relacją z europejskimi użytkownikami. W Europie Huawei działa od 20 lat. W tym czasie firma stworzyła niemal 170 000 miejsc pracy na kontynencie, przyczyniła się do zmniejszania się dystansu między miastem i wsią, oraz współdziałała z europejskimi instytutami badawczymi. Globalnie Huawei ma niesamowity potencjał rozwoju – z 23 ośrodkami badawczymi, stałą współpracą z licznymi instytucjami naukowymi i wiodącą pozycją we wdrażaniu 5G. Ta skala działań nie jest obojętna także dla Europy. W ubiegłym roku Huawei wniósł 12,8 mld euro w europejski PKB i 5,6 mld euro w podatkach.
Przy okazji konferencji w Brukseli, Huawei pochwaliło się swoimi ostatnimi osiągnięciami w dziedzinie rozwiązań 5G. Jak twierdzi Huawei, technologia 5G może być zielona. Producent twierdzi, że nowa technologia nie tylko jest znacznie bardziej energooszczędna niż poprzednie generacje technologii komunikacji mobilnej (zużywa zaledwie 10% energii elektrycznej potrzebnej 4G do przesyłania tej samej ilości danych) , ale także doprowadzi do rozwiązań, które zmniejszą emisję CO2, co ma pomóc rządom spełnić ich cele środowiskowe określone w Porozumieniu Paryskim.
https://itreseller.pl/itrnew5g-w-europie-francja-nie-odetnie-huawei-od-budowy-swojej-sieci-infrastrukturalnej-5g-trudno-bylo-spodziewac-sie-innej-decyzji-paryza/