Procesor Apple M2 w nadchodzącym MacBooku Air 2022 będzie tylko nieco szybszy od poprzednika?

Chipset Apple M2 w nadchodzącym, odświeżonym MacBooku Air został ustawiony w taki sposób, aby był „nieznacznie szybszy”. Apple nie chce wykładać pełnych możliwości swoich chipów zbyt szybko?

Układu Apple M2 należy się spodziewać w drugiej połowie 2022 roku i będzie on bezpośrednim następcą M1 z MacBooka Air i innych modeli obecnych na rynku. W ostatnim czasie pojawiło się wiele doniesień mówiących, że nowy chip Apple znajdzie się w MacBooku Air 2022, który zostanie przeprojektowany w znaczący sposób. Sam procesor natomiast ma przynieść mniej zmian. Apple prawdopodobnie zachowa 8-rdzeniową konstrukcje procesora, chociaż ulepszona architektura prawdopodobnie zapewni zwiększoną wydajność i energooszczędność.

MacBook Air 2022 na fanowskim renderze – ma wrócić MagSafe, a dwa porty Thunderbolt 4 dadzą duże możliwości… tyle tylko, że nadal nie ma cienia pewności, że tak będzie wyglądał nowy, najlżejszy z MacBooków [fot. FrontPageTech]

Tyle, że tej większej wydajności zapewne nie będzie zbyt wiele. Mark Gurman z Bloomberga twierdzi, że nadchodzący układ Apple zapewni tylko niewielki wzrost wydajności w porównaniu z M1. Jednocześnie, Gurman podaje, że M2, chociaż nieznacznie szybszy w obszarze CPU, będzie zauważalnie szybszy w przetwarzaniu grafiki. M2 ma mieć nawet 10-rdzeniowy procesor graficzny, podczas gdy M1 miał maksymalnie 8-rdzeniowy.

Sam MacBook Air 2022 ma, według wstępnych doniesień, przynieść ekran mini-LED, port Thunderbolt 4 na każdą z bocznych krawędzi (niestety, raczej bez obsługi eGPU), oraz przeprojektowaną obudowę. Do premiery zostało jednak wciąż wiele miesięcy.

 

„Dyski zewnętrzne SSD Samsunga są znakomite w pracy zdalnej i hybrydowej” – mówi Maciej Kamiński z Samsung Memory w programie IT Reseller TV „Liderzy Branży”.