Red Hat i Samsung nawiązują współpracę, aby przyspieszyć wdrażanie technologii 5G dzięki udostępnieniu dostawcom usług telekomunikacyjnych sieci opartych na technologii Kubernetes.

Red Hat Inc., największy na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą Samsung. Jej celem jest dostarczanie rozwiązań przeznaczonych do sieci 5G, opartych na Red Hat OpenShift ― najbardziej kompleksowej na rynku platformie Kubernetes dla przedsiębiorstw. Obie firmy pomogą dostawcom usług telekomunikacyjnych we wdrożeniu technologii 5G w różnych aspektach, takich jak sieć rdzeniowa 5G, przetwarzanie brzegowe, internet rzeczy czy uczenie maszynowe.

 

Dla każdego dostawcy usług telekomunikacyjnych bardzo ważne jest dziś wdrożenie spójnej, horyzontalnej platformy chmurowej zbudowanej pod kątem konkretnych środowisk. Taka chmura telekomunikacyjna umożliwi operatorom wykorzystanie tej samej infrastruktury w różnych scenariuszach użycia oraz zmniejszenie kosztów operacyjnych i zarządzania. Jak wynika z badań zleconych przez Red Hat i przeprowadzonych przez firmę ACG Research, otwarte platformy horyzontalne mogą obniżyć całkowite koszty użytkowania (TCO) infrastruktury nawet o 30% w porównaniu z odseparowanymi od siebie, zintegrowanymi pionowo zwirtualizowanymi sieciami dostępu radiowego (vRAN).

 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Red Hat. Wspólnie pomożemy dostawcom usług telekomunikacyjnych w utrzymaniu konkurencyjności na coraz bardziej wymagającym globalnym rynku technologii 5G, zwłaszcza w dziedzinie technologii chmurowych. Dzięki integracji rozwiązań firmy Samsung w zakresie technologii 5G z platformą chmurową Red Hat nasi klienci zyskają dostęp do wydajnych i niezawodnych sieci”. – podkreślił Won Il Roh, wiceprezes i szef pionu strategii produktów, dział rozwiązań sieciowych w firmie Samsung Electronics.

 

„Dostawcy usług telekomunikacyjnych, którzy budują sieci 5G, tworzą podwaliny pod nową falę innowacji obejmującą wszystkie branże i sektory. Nowe usługi będą oparte na sprawdzonej infrastrukturze chmurowej. Pomogą one przedsiębiorstwom w efektywnym wykorzystaniu przetwarzania brzegowego oraz wdrażaniu aplikacji opartych na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym. Bardzo nas cieszy, że wspólnie z firmą Samsung będziemy mogli wdrożyć rozwiązanie oparte na technologii Kubernetes. Pozwoli ono dostawcom usług telekomunikacyjnych i ich klientom skupić się na złożonych przypadkach, które ułatwią im osiągnięcie przewagi nad konkurencją. Dotyczy to wszystkich branż i wszystkich obszarów przedsiębiorstwa”. – zaznaczył Chris Wright, wiceprezes i dyrektor ds. technicznych w firmie Red Hat.

 

We wspólnych działaniach Samsung i Red Hat będą korzystać ze sprawdzonych hybrydowych rozwiązań chmurowych, takich jak Red Hat OpenShift, Red Hat OpenStack Platform, Red Hat Enterprise Linux, Red Hat Ansible Automation Platform i Red Hat OpenShift Container Storage, jak również technologii firmy Samsung – 5G vRAN, vCore, MEC oraz rozwiązań do zarządzania i funkcji analitycznych. Dzięki temu pomogą dostawcom usług telekomunikacyjnych w obsłudze większej liczby zdarzeń opartych na technologii 5G, np. w zakresie przetwarzania brzegowego, co może mieć korzystny wpływ na doświadczenia użytkowników.

 

Nowa fala wirtualizacji w sieciach 5G RAN

Nowa oferta zapewni dostawcom usług telekomunikacyjnych korzyści ekonomiczne związane z używaniem technologii przetwarzania brzegowego i sieci vRAN. Wspomniane badania ACG zlecone przez Red Hat wykazały, że operatorom korzystającym ze wspólnej infrastruktury poziomej dla sieci rdzeniowych 5G i systemów przetwarzania brzegowego udaje się obniżyć całkowite koszty użytkowania nie tylko w strukturach poziomych, lecz również w rdzeniu sieci w całej infrastrukturze. Ponadto wdrażanie poziomych platform chmurowych w środowiskach vRAN umożliwia operatorom obsługę nowych aplikacji i usług z wykrywaniem lokalizacji, minimalizacją opóźnień i skalowalnością na poziomie osiągalnym w chmurze rozproszonej.

 

Rozwiązania 5G firmy Samsung w połączeniu z platformą Red Hat OpenShift

Funkcje sieci skonteneryzowanych (ang. containerized network functions ― CNF) i funkcje sieci zwirtualizowanych (ang. virtualized network functions ― VNF) pomagają nowoczesnym firmom telekomunikacyjnym w cyfrowej transformacji. Zwiększają elastyczność usług i przyspieszają dostarczanie nowych produktów. Samsung otrzymał już od Red Hat certyfikat VNF i planuje zdobycie pełnego certyfikatu CNF. To najwyższy standard funkcji sieciowych o znaczeniu krytycznym na platformie Red Hat OpenShift. Potwierdza on, że dostawcy rozwiązań CNF, którzy dziś obsługują newralgiczne obciążenia, mogą efektywnie przygotować swoje aplikacje do działania w chmurowych systemach produkcyjnych na platformie Red Hat OpenShift w przyszłości. Pozwoli to klientom na szybsze wykorzystanie pełnego potencjału technologii 5G i przetwarzania brzegowego w oparciu o certyfikowane rozwiązania.

 

https://itreseller.pl/itrnewcisco-ma-zaplacic-19-miliarda-dolarow-w-amerykanskim-procesie-patentowym/