Red Hat łączy system Kubernetes ze skalowalną infrastrukturą w chmurze w najnowszej wersji pakietu Red Hat Cloud Suite.

Szeroka oferta umożliwia transformację cyfrową dzięki połączeniu platformy Red Hat OpenShift Container, Red Hat OpenStack oraz Red Hat CloudForms na potrzeby wdrożeń w pełni otwartych chmur hybrydowych obsługujących kontenery. – Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), wiodący na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformował o udostępnieniu najnowszej wersji pakietu Red Hat Cloud Suite. Aplikacje w kontenerach typu cloud-native stają się coraz istotniejsze dla dyrektorów ds. informatyki skupiających się na cyfrowej transformacji. Dlatego infrastruktura informatyczna i narzędzia do zarządzania muszą dostosować się do unikalnych wymagań stawianych przez współczesne aplikacje przy jednoczesnym utrzymaniu funkcjonowania istniejących systemów. Pakiet Red Hat Cloud Suite umożliwia organizacjom łatwiejsze budowanie aplikacji w chmurze, wdrażanie ich oraz zarządzanie w ramach pojedynczego rozwiązania. Pomaga też firmom modernizować się bez spisywania na straty istniejących inwestycji w infrastrukturę informatyczną.

 

„Kontenery linuksowe stanowią wyraźną ścieżkę do transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa, a połączone z technologiami chmury hybrydowej, takimi jak Open Stack, zapewniają kompleksową odpowiedź na pytanie jak organizacje mogą wejść w przyszłość informatyki bez spisywania na straty jej teraźniejszości. Pakiet Red Hat Cloud Suite zapewnia technologie stanowiące napęd dla takiej transformacji przy jednoczesnym zachowaniu istniejących inwestycji w informatykę. Począwszy od najbardziej kompleksowego w branży systemu Kubernetes dla firm w ramach platformy Red Hat OpenShift Container aż po wiodącą wirtualizację open source zapewnianą przez Red Hat Virtualization, wszystkie one dostarczane są jako zunifikowane i gotowe do wdrożenia rozwiązanie, mogące zaspokoić potrzeby niemal każdej firmowej infrastruktury informatycznej”. – powiedział Lars Herrmann, general manager, Integrated Solutions, Red Hat.

 

Opublikowana w kwietniu 2016 roku największa oferta Red Hat w zakresie chmur hybrydowych, Red Hat Cloud Suite, zapewnia kompleksowe i gotowe do wdrożenia rozwiązanie umożliwiające cyfrową transformacji przedsiębiorstwa. Kluczem są linuxowe kontenery, które mogą pomóc przedsiębiorstwom z różnorodnych branż działać zwinniej, odpowiadać lepiej na zmieniające się potrzeby klientów oraz utrzymać konkurencyjność.

 

„Rozwiązania open source są nadal motorem istotnych innowacji w dziedzinie przetwarzania danych w chmurze. Wiele organizacji jest coraz bardziej zainteresowanych architekturami wieloplatformowymi wspierającymi zarówno aplikacje typu cloud-native oparte na mikrousługach, jak i tradycyjne obciążenia robocze. Dzięki pakietowi Red Hat Cloud Suite klienci mogą przyjąć ten nowy paradygmat i wdrażać aplikacje szybciej w wysoce skalowalnym, zintegrowanym i w pełni zarządzanym środowisku”. – powiedział Gary Chen, research manager, Software Defined Compute, IDC.

 

Pakiet Red Hat Cloud Suite, zbudowany na szkielecie wiodącej dystrybucji Linuksa dla firm, odpowiada na potrzeby transformacji cyfrowej oraz wdrażania kontenerów linuksowych. Łączy w sobie Red Hat OpenShift Container – platformę kontenerową do zastosowań korporacyjnych – ze skalowalną infrastrukturą, jaką zapewnia Red Hat OpenStack oraz Red Hat Virtualization. Wraz z platformą Red Hat CloudForms służącą do zarządzania chmurą hybrydową oraz środowiskami chmurowymi, pakiet Red Hat Cloud Suite oferuje zunifikowane i wstępnie zintegrowane rozwiązanie dla firm starających się rozszerzyć zastosowanie kontenerów linuksowych ze stanowisk deweloperskich na krytyczne wdrożenia w skali chmury i tym samym uzyskać większy stopień cyfrowej transformacji swojej działalności.

 

„Wielu klientów korporacyjnych chce, aby ich działalność oparta była na rozwiązaniach typu cloud-native, zarówno po to, aby móc uruchamiać nowe aplikacje, jak i po to, aby zmodernizować już istniejące u nich środowisko aplikacyjne. Istnieje pęd ku temu, aby działalność biznesowa i możliwości techniczne były z czasem budowane w formie elastycznej. Wyzwania, jakie stoją przed rozwiązaniami typu cloud-native dotyczą zazwyczaj kwestii kulturowych, zabezpieczeń, zgodności z przepisami i zarządzania aplikacjami. Zastosowaną technologię musi dać się dostosować do wielu przypadków wykorzystania biznesowego i musi ona pozwalać na skupienie się na prowadzeniu działalności. Nasza współpraca z klientami we wdrażaniu i zarządzaniu pakietem Red Hat Cloud Suite jest prowadzona z myślą z osiągnięciu tych celów”. – powiedział Alan Grantham, wiceprezes ds. architektury i technologii w Forsythe Hosting Solutions.

 

Najnowsza wersja pakietu Red Hat Cloud Suite
Najnowsza wersja pakietu Red Hat Cloud Suite dodaje nowe kluczowe funkcje i ulepszenia:

  • System Kubernetes klasy korporacyjnej – Red Hat OpenShift Container zapewnia kompleksową, kontenerową platformę aplikacyjną klasy korporacyjnej, opartą na systemie Kubernetes. Red Hat OpenShift Container wspiera tworzenie aplikacji typu cloud-native nowej generacji, jak również bieżące obciążenia robocze (w tym te wymagające znacznych zasobów).
  • Red Hat CloudForms z automatyzacją Ansible – Oparte na automatyzacji podejście Red Hat do zarządzania środowiskami chmurowymi zostało podkreślone przez zintegrowanie Ansible z Red Hat CloudForms. Dzięki temu, wdrażanie Red Hat CloudForms w organizacji jest łatwiejsze, co dodatkowo zwiększa rozległość automatyzacji zarządzania.
  • Modułowe usługi OpenStack – W przypadku chmur Red Hat Cloud Suite zbudowanych w oparciu o platformę Red Hat OpenStack użytkownicy mogą teraz dokładnie ustalić, gdzie każda z ich usług ma zostać uruchomiona. Pomaga to usprawnić wydajność, umożliwia skalowanie i zarządzanie określonym usługami wedle zapotrzebowania zamiast wszystkimi jednocześnie.
  • Elastyczne i potężne możliwości wirtualizacji – Najnowsza wersja Red Hat Virtualization umożliwia użytkownikom domyślne wdrożenie lekkiego hyperwizora lub nakładanie kolejnych warstw oprogramowania i usług dla konkretnych zastosowań. Administracja wirtualizacją również został usprawniona, dzięki dodaniu narzędzia Cockpit zapewniającego lepszy wgląd w zwirtualizowane środowiska i obciążenia robocze.