Rekordowa liczba uczestników i uczestniczek oraz międzynarodowe wyróżnienie dla polskiego zespołu – za nami finał polskiej, dziesiątej już edycji Seeds for the Future

Za nami finał polskiej edycji Seeds for the Future – flagowego globalnego programu Huawei dla studentek i studentów, którzy chcą zdobywać doświadczenie w zakresie nowych technologii, a także umiejętności, takie jak praca zespołowa, zarządzanie projektami i przywództwo. Tegoroczna, jubileuszowa edycja przyciągnęła rekordową liczbę – ponad 250 zgłoszeń z uczelni z całej Polski. W finałowej 50-tce, która została zakwalifikowana do Seeds for the Future, znalazło się aż 72% studentek. Ponadto, w ramach inicjatywy Tech4Good polski zespół Carely został wyróżniony jako najlepszy w swojej grupie.

20 listopada br. w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Otwarcia X edycji Seeds for the Future. Wydarzenie to było nie tylko okazją do poznania finałowej 50-tki uczestników tegorocznej edycji, ale także możliwością spotkania się z absolwentami minionych edycji programu, takimi jak zespół HuaSquad, który został wyróżniony wśród sześciu najlepiej ocenionych projektów z Europy w ramach zeszłorocznej edycji konkursu Tech4Good. Absolwenci podzielili się swoim doświadczeniem związanym z udziałem w programie, opowiadając o zdobytych umiejętnościach, wyzwaniach, jakie pokonali, oraz o tym jak uczestnictwo w Seeds for the Future wpłynęło na ich karierę.

 

HuaSquad.jpg

 

Program Seeds for the Future, będący integralną częścią naszych wysiłków na rzecz edukacji i rozwoju młodych talentów, ma strategiczne znaczenie dla przyszłości technologii i dla samych uczestników. Jak powszechnie wiadomo branża IT nieustannie boryka się z problemem braku wykwalifikowanej kadry inżynierów i inżynierek. Odpowiedzią na to wyzwanie jest między innymi nasz program, stanowiący unikalną platformę, na której młodzi ludzie odkrywają potencjał nowoczesnych rozwiązań technologicznych, rozwijają swoje umiejętności i zdobywają praktyczne doświadczenie. To nie tylko inwestycja w edukację, ale także sposób na wspieranie kreatywności oraz innowacyjności młodego pokolenia. Uczestnicy mają szansę pracować nad realnymi projektami, wdrażać innowacyjne rozwiązania i zdobywać wiedzę od doświadczonych specjalistów z branży technologicznej. W Huawei z niecierpliwością czekamy na każdą edycję programu, ponieważ widzimy, że absolwenci stają się nie tylko specjalistami w dziedzinie technologii, ale także liderami, którzy przyczyniają się do postępu i rozwoju społeczeństwa cyfrowego.– podkreślił Ryszard Hordyński, Dyrektor ds. Strategii i komunikacji w Huawei Polska.

 

Polski zespół wyróżniony w międzynarodowym konkursie Tech4Good

W ramach X edycji Seeds for the Future nie zabrakło także elementu rywalizacji – uczestnicy programu mieli okazję stworzyć własny projekt i zaprezentować innowacyjne rozwiązanie ważnego problemu społecznego podczas konkursu Tech4Good, będącego nieodłącznym elementem Seeds for the Future od 2021 roku. Podczas spotkań projektowych, polski zespół Carely, składający się z utalentowanych studentów z różnych uczelni, skonstruował innowacyjne rozwiązanie bazujące na algorytmie AI, mające na celu pomoc opiekunom i osobom chorym na Alzheimera w lepszej komunikacji. Projekt stworzony przez Carely został zgłoszony do udziału w międzynarodowym finale Tech4Good. Nagrodą główną w finale konkursu będzie możliwość uzyskania 100 tys. dolarów dofinansowania na dalszy rozwój przedsięwzięcia oraz wycieczka do Chin. W składzie zespołu znaleźli się: Maksymilian Kędzierski z Uniwersytetu SWPS, Lena Starowicz z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Dorota Orzechowska z The University of Warwick w Wielkiej Brytanii, Jakub Babuśka z King’s College London, Jakub Kobiałka z Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie oraz Syntia Kudela z Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

Carely.jpg

 

Kobiecy głos coraz bardziej donośny w programie Seeds For The Future 

Jubileuszowa edycja programu potwierdziła pozytywny trend rosnącego udziału kobiet w nowych technologiach, na co wyraźnie wskazuje nie tylko liczba zgłoszeń nadesłanych przez studentki, ale też fakt, że spośród finałowej 50-tki, aż 72% stanowiły studentki.

W ciągu ostatnich lat obserwujemy dynamiczny wzrost liczby utalentowanych studentek, które aktywnie uczestniczą w naszych inicjatywach. To stanowi istotny krok w kierunku budowania bardziej zrównoważonej i różnorodnej społeczności technologicznej. Rozwijający się trend jest nie tylko wyrazem postępu, ale również źródłem licznych korzyści dla branży, jak i całego społeczeństwa. Po pierwsze, zwiększenie liczby kobiet w technologiach przyczynia do tworzenia bardziej reprezentatywnego środowiska, w którym różnorodne perspektywy są cenione i wpływają na kształtowanie innowacyjnych rozwiązań. Po drugie, obecność kobiet w programie Seeds for the Future nie tylko zainspiruje obecne pokolenie młodych talentów, ale także odegra kluczową rolę w kształtowaniu przyszłych liderek branży technologicznej. Dziewczęta i młode kobiety widząc sukcesy swoich rówieśniczek w obszarze STEM, zyskują motywację i pewność, że również mogą odnosić sukcesy w tym dynamicznym środowisku. – powiedziała Alicja Tatarczuk, menedżerka ds. CSR, Huawei Polska.

 

AK1.jpg

 

Młodzi, ambitni i zdeterminowani – uczestnicy jubileuszowej edycji Seeds for the Future

W tym roku aż 50 zakwalifikowanych studentów z całej Polski szkoliło się pod czujnym okiem ekspertów i mentorów. Wyłoniono także 10 najaktywniejszych uczestników, którzy otrzymali nowoczesny sprzęt od Huawei. Na podium stanął Maksymilian Kędzierski z Uniwersytetu SWPS, tuż za nim uplasowała się Justyna Gręda z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, a 3. miejsce zajął Adam Sztamborski z Politechniki Łódzkiej. Ponadto kolejne miejsca zdobyli:
  • Joanna Sołtys z Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Kristina Bujanowska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Jakub Babuśka z King’s College London
  • Dorota Orzechowska z The University of Warwick
  • Anna Pająk z Politechniki Gdańskiej
  • Barbara Boruch z Politechniki Gdańskiej
  • Damian Sawko z Politechniki Wrocławskiej

 

AK2.jpg

 

Wśród patronów jubileuszowej edycji Seeds for the Future znaleźli się: Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, KIGEiT, NCBR, Our Future Foundation, Erasmus Student Network, KRASP, Digital Poland oraz Konfederacja Lewiatan. Natomiast wsparcie merytoryczne dla programu zapewniły: Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Wrocławska, Politechnika Łódzka, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Opolska i Politechnika Gdańska.

Lenovo Top Partners Award 2023: Wieczór pełen wrażeń i celebracja współpracy biznesowej. Kto w tym roku został nagrodzony „Jedynką”?