Ren Zhengfei, prezes i założyciel Huawei, podziękował amerykańskiemu rządowi, za najgłośniejszą reklamę informacyjną firmy Huawei na całym świecie.

Ren Zhengfei, prezes i założyciel Huawei, podziękował amerykańskiemu rządowi za uświadomienie konsumentów w USA o istnieniu firmy. Stwierdził, że bez tak głośnej kampanii, większość osób w USA nie miałaby pojęcia czym jest Huawei.

 

Argumentował to tym, że Huawei w USA pełni małą rolę zarówno na rynku sieciowym, jak i komórkowym. Z powodu niewielkiej sprzedaży i małej obecności na rynku konsumenci nie wiedzą wiele na temat firmy.

 

„Chcemy przekazać Amerykanom przesłanie, że możemy pracować razem i dzielić się sukcesem. Społeczeństwo informacyjne różni się od społeczeństwa przemysłowego. W społeczeństwie przemysłowym, kraj mógłby na przykład zamknąć swoje „drzwi” i samodzielnie produkować np. maszyny do przemysłu. Mogliby to zrobić sami bez pomocy innych krajów. Ale teraz żyjemy w społeczeństwie informacyjnym. Każdy musi współpracować i budować globalną sieć, kawałek po kawałku. Żaden kraj nie może zrobić tego sam. Wszystkie kraje na całym świecie muszą współpracować, aby zbudować społeczeństwo na przyszłość.” – powiedział Ren Zhengfei, prezes i założyciel Huawei.

 

Stwierdził również, że Huawei od wielu lat współpracuje z amerykańskimi firmami i naukowcami i to oni mogą być najlepszym źródłem osądów na temat firmy. Porównał firmę do otwartej książki, zaznaczając że bycie otwartym nie jest łatwym zadaniem. Ponadto przypomniał również, że Huawei jest członkiem ponad 300 organów normalizacyjnych i przedstawił dziesiątki tysięcy propozycji dotyczących wielorakich spraw. Członkostwo i zgłoszenia świadczą o tym, co firma zrobiła i wniosła do tych organizacji.

 

Założyciel Huawei zwrócił też uwagę na fakt, że sprawozdania finansowe Huawei, od kilku ostatnich dziesięcioleci, badane przez firmę KPMG, amerykańską firmę konsultingową. Raporty z tych audytów są dostępne online, przez co kwestie dotyczące finansów i zarządzania Huawei są powszechnie dostępne.

 

Amerykańskie oskarżenia

Ren Zhengfei odniósł się również do oskarżeń amerykańskiego rządu względem firmy. Przekonywał, że nie tylko 5G, ale również przełączniki i chipy optyczne, są daleko przed rozwiązaniami zachodnich firm. Huawei posiada ogromną liczbę wiodących technologii i są one bardzo zaawansowane.

 

„Huawei nie stał się tym, czym jest dzisiaj, kradnąc amerykańską technologię. Jak mogliśmy ukraść technologię z USA, której tam nie ma? Ludzie muszą skupić się nie tylko na problemach i słabościach Huawei, ale także na naszym wkładzie w ludzkość. Huawei posiada obecnie ponad 80 000 patentów. Firma przyczyniła się do powstania cyfrowego społeczeństwa. W innych miejscach na świecie, część fundamentów społeczeństwa cyfrowego jest budowana przez Huawei.” – podkreślił prezes i założyciel Huawei.

 

Założyciel Huawei wyjaśnił stwierdził również, że to niemożliwe, żeby w urządzeniach firmy istniały backdoory. Wszystkie działy Huawei kontrolują bezpieczeństwo produktów. Poza tym, gdyby istniały, władze USA już dawno by je odkryły, dzięki swoim technologiom.

 

Przyszłość technologii

Prezes Huawei poruszył również temat przyszłości branży technologicznej. Według niego, w ciągu najbliższych 20 do 30 lat będziemy świadkami wielkiej rewolucji technologicznej. Pojawienie się AI sprawi, rozwój społeczeństwa informacyjnego. W erze chmury i sztucznej inteligencji dojdzie do gwałtownego wzrostu ilości danych. Dane te wymagają jednak wsparcia ze strony najbardziej zaawansowanych rozwiązań ICT.

 

„W przyszłości społeczeństwo informacyjne będzie charakteryzowało się współpracą na rzecz wspólnego sukcesu. Znajdujemy się w erze Internetu, gdzie wiedza i kultura nie mogą być ograniczone do jednego miejsca, lub dostępne tylko dla nielicznych osób. Narzędzia komunikacji i Internet są dobrze rozwinięte. Zaawansowane cywilizacje mogą pojawić się w każdym miejscu – zauważył Ren Zhengfei. – Tylko wtedy, gdy te zaawansowane cywilizacje zostaną połączone w całość, powstanie przyszły inteligentny świat i era chmur. Epoka ta będzie tworzona wspólnie przez cały świat, a nie przez jeden kraj czy firmę. Razem powinniśmy wspólnie tworzyć lepsze środowisko dla ludzkości.” – podsumował założyciel Huawei.