Reorganizacja Samsunga – firma stawia na poszukiwanie nowych technologii 

Najnowsza restrukturyzacja organizacyjna giganta technologicznego następuje po tym, jak jego prezes, Lee Jae-yong, podkreślił rozwój technologiczny jako kluczowy dla przetrwania w kontekście rosnącej niepewności w globalnej gospodarce. 

„The Korea Herald” informuje, że aby wzmocnić dział Device eXperience zajmujący się urządzeniami mobilnymi firmy i sprzętem gospodarstwa domowego, Samsung utworzył w ramach tego działu grupę Biz Development Group.

Nową grupą kieruje wiceprezes wykonawczy Paek Jong-soo, który stoi także na czele istniejącej grupy zadaniowej ds. wsparcia biznesowego, która jest odpowiedzialna za planowanie strategii firmy, fuzje i przejęcia oraz powoływanie personelu dla oddziałów firmy Samsung.

Samsung rozbudowuje także swoje zaplecze badawcze, mianując wiceprezesa Kyung Kye-hyuna na stanowisko dyrektora Samsung Advanced Institute of Technology. Kyung kieruje także działem Device Solutions, nadzorując globalne operacje działu półprzewodników firmy.

W każdym z trzech zespołów dywizji DX powstają także osobne jednostki Biz Development – MX dla urządzeń mobilnych, VD dla TV i DA dla AGD.

„Oczekuje się, że Biz Development Group stworzy synergię z innymi przyszłościowymi podmiotami w ramach konglomeratu, koncentrując się głównie na urządzeniach i urządzeniach konsumenckich” – powiedział pracownik Samsunga.

W sierpniu tego roku Samsung utworzył także biuro Beyond Technology, którego dyrektorem jest dyrektor ds. technologii Cheun Kyung-whoon, który jest także prezesem Samsung Research.

Podczas ostatnich przetasowań, które miały miejsce pod koniec listopada, firma utworzyła także nową „wieżę kontrolną” odpowiedzialną za badanie przyszłych elementów działalności, które przez następną dekadę będą „całkowicie odmienne” od istniejących przedsiębiorstw. Koreański gigant technologiczny zamierza nie tylko wzmacniać swoje istniejące biznesy, ale także eksplorować nowe obszary w perspektywie długoterminowej.

W skład czołowego think tanku Samsunga wchodzi kilka jednostek zajmujących się najnowszymi technologiami, w tym algorytmami sztucznej inteligencji, platformami obliczeniowymi, rzeczywistością rozszerzoną, metafoniką i nanotechnologiami. Oczekuje się, że w tym roku Samsung uruchomi największy w historii fundusz inwestycyjny na badania i rozwój obiektów o wartości około 53,7 biliona wonów (40,7 miliarda dolarów).

Pod rządami byłego prezesa Lee Kun-hee, ojca Lee, Samsung miał zespół „promocji nowego biznesu”, który wybrał pięć przyszłych elementów biznesowych, które miały zostać opracowane w latach 2000 i 2010. Wybrano wówczas pięć pozycji: energia słoneczna, diody elektroluminescencyjne, akumulatory do samochodów, produkty biofarmaceutyczne i wyroby medyczne.

IT RESELLER nr 354/2023 „W dobie AI edukacja zyska jeszcze więcej” – podkreśla w wywiadzie okładkowym Jordan Chrysafidis, General Manager, WW Education Device Sales, Microsoft