„Rozwiązania SMART pozwalają znacznie ułatwić obsługę sprzętu, zapewnić bezpieczeństwo, a nawet ograniczyć koszty” – mówi Katarzyna Idzkiewicz Senior Marketing Coordinator w Brother Polska
Konsumenci stają się coraz bardziej otwarci na rozwiązania SMART, które – dzięki podłączeniu do sieci – umożliwiają zbieranie i przetwarzanie danych oraz podejmowanie działań w oparciu o zgromadzone informacje. Te rozwiązania znacznie zyskują na popularności, co potwierdzają dane. W 2022 r. aż 34% budujących dom zdecydowało się na inteligentne instalacje – wynika z analiz portalu Oferteo.
Wśród popularnych urządzeń dedykowanych smart home (tj. inteligentnym domom) są systemy oświetlenia, kamery monitoringu, inteligentne domofony i wideodzwonki, sterowniki ogrzewaniem, klimatyzatory czy też systemy audio.
„Rozwiązania SMART pozwalają znacznie ułatwić obsługę sprzętu, zapewnić bezpieczeństwo, a nawet ograniczyć koszty – nic więc dziwnego, że zyskują zainteresowanie nie tylko konsumentów, ale również biznesu” – mówi Katarzyna Idzkiewicz Senior Marketing Coordinator w Brother Polska.
Siedziba nowoczesnej firmy powinna zostać wyposażona w inteligentne urządzenia, które mogą realnie wpłynąć na produktywność pracowników oraz ich komfort pracy. Od czujników temperatury, wilgotności powietrza i oświetlenia – pozwalające dopasować warunki w biurze do preferencji pracowników – aż po inteligentne sale spotkań umożliwiające rozpoznanie członków zespołu na podstawie skanu twarzy. Choć niektóre systemy i urządzenia mogą stwarzać wrażenie, jakby były z pogranicza science fiction, to są one już w zasięgu zarówno konsumentów, jak i biznesu.
„Jednym z przykładów rozwiązań, które już dziś mogą wesprzeć proces tworzenia biura przyszłości, są urządzenia wielofunkcyjne. Te narzędzia – pozwalające na drukowanie, kopiowanie i faksowanie – odpowiednio podłączone do sieci organizacji mogą również znacznie usprawnić proces skanowania czy zapisywania dokumentów w wybranych folderach na dyskach sieciowych przypisanych do konkretnego pracownika. Tego typu ustawienia pomagają uniknąć bałaganu we wspólnych zasobach pracowników oraz zmniejszyć prawdopodobieństwo „zgubienia” pliku na dysku.” – zwraca uwagę ekspertka Brother Polska.
Obserwujemy obecnie wzrost zainteresowania narzędziami do digitalizacji zasobów organizacji oraz oprogramowania pozwalającego na automatyzację procesów obsługi dokumentacji.
„Firmy koncentrują się na wdrożeniu obiegu zasobów online, który będzie możliwie sprawny i intuicyjny, a przy tym bezpieczny. Powszechne staje się wprowadzenie rozwiązań sieciowych na rzecz rezygnacji z tych lokalnych, podłączonych do złącza USB. Wynika to z konieczności zdalnego monitorowania funkcjonowania sprzętu oraz możliwości reagowania w przypadku awarii. Dodatkowo warto pamiętać, że digitalizacja zasobów firmy ma ogromny wpływ na work-flow pracowników bez względu na lokalizacje, z której pracują.” – podkreśla Katarzyna Idzkiewicz.
Wdrożenie do infrastruktury druku urządzenia wielofunkcyjnego pozwala nie tylko na oszczędność miejsca, ale również środków. Korzystanie z jednego sprzętu z wieloma funkcjami jest tańsze niż posiadanie kilku urządzeń, które trzeba nie tylko kupić, ale również odpowiednio serwisować. Takie rozwiązanie może nie tylko wesprzeć biznes w obszarze druku, ale również w procesie administracji dokumentacją oraz digitalizacji zasobów.
„Ze względu na szeroki zakres możliwości oferowany przez ten sprzęt, idealnie nadaje się on biur lub też do użytku domowego. Dodatkowo ma on również funkcję zlecania druku bezpośrednio ze smartfona, co znacznie przyspiesza cały proces wydruku.” – zaznacza Katarzyna Idzkiewicz Senior Marketing Coordinator w Brother Polska. „Lepsza koncentracja pracowników i większa produktywność to tylko niektóre z korzyści wdrożenia inteligentnych rozwiązań w organizacji. Te czynniki mają ogromny wpływ nie tylko na komfort pracy członków zespołów, ale również ogólne postrzeganie firmy. Biuro przyszłości może zostać stworzone już dziś, dlatego warto wyposażyć siedzibę firmy w rozwiązania, które pozwolą na wydajną i komfortową pracę jutra.”