Samsung rozszerza współpracę z Intelem, by dalej rozwijać innowacyjną sieć vRAN

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. ogłosiła dziś, że rozszerza współpracę z Intelem poprzez zawarcie nowej umowy dotyczącej innowacji produktowych, umożliwiającej partnerom dalszy rozwój wydajniejszej i bardziej przepustowej zwirtualizowanej sieci dostępu radiowego (vRAN).

W ramach tej rozszerzonej współpracy Samsung zintegruje swoje oprogramowanie vRAN 3.0 z procesorami Intel Xeon Scalable czwartej generacji z Intel vRAN Boost, by dostarczać zaawansowane rozwiązania vRAN. Udoskonalona, bardziej przepustowa sieć vRAN firmy Samsung będzie mogła obsługiwać większą liczbę komórek bez wdrażania dodatkowych serwerów, co przyniesie operatorom sieci korzyści w postaci oszczędności na kosztach, w tym energii.

Firmy Samsung i Intel współpracują nad innowacjami vRAN od 2017 roku, dowodząc już wydajności swoich zintegrowanych rozwiązań w komercyjnych sieciach operatorów pierwszej warstwy w USA, Wielkiej Brytanii i Japonii. Oprogramowanie vRAN firmy Samsung zintegrowane z procesorami Intel Xeon Scalable trzeciej (poprzedniej) generacji optymalizuje wydajność i zużycie energii w tych sieciach.

Wraz ze swoimi partnerami ekosystemowymi Samsung nadal dostarcza zaawansowane zwirtualizowane rozwiązania sieciowe oparte na najnowszych funkcjach vRAN 3.0, takich jak 3-komórkowa łączność o częstotliwości 200 MHz dla aparatów radiowych 64T64R Massive MIMO, funkcje oszczędzania energii i rozszerzona automatyzacja. Otwiera to operatorom drogę do wdrożenia wyjątkowego i wszechstronnego rozwiązania sieci RAN. Oprócz ulepszonych funkcji, vRAN firmy Samsung obsługuje również technologię dostępu radiowego (Multi-RAT) w sieciach 2G, 4G i 5G, zwiększając ich elastyczność.

 

– Intel jest bliskim partnerem innowacyjnym firmy Samsung w ekosystemie 5G vRAN, pomagając nam osiągnąć nasz cel, jakim jest współpraca z wiodącymi w branży innowatorami w celu rozwijania i komercjalizacji najlepszych w swojej klasie rozwiązań vRAN zgodnych z najwyższymi standardami – powiedział Jeongho Park, Wiceprezes i Szef Grupy ds. Strategii Technologicznej w oddziale Networks Business spółki Samsung Electronics. – Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z liderami technologii, takimi jak Intel, by wprowadzić kolejną falę ulepszeń vRAN, w tym mniejsze zużycie energii, automatyzację i wyższą elastyczność. Dzięki temu nasi klienci mogą korzystać z wielu funkcji vRAN zwiększających wydajność i efektywność, a dzięki temu oferować swoim klientom jedno z najpotężniejszych rozwiązań RAN na świecie.

 

Połączenie oprogramowania vRAN 3.0 z procesorami Intel Xeon Scalable czwartej generacji i z technologią Intel vRAN Boost pozwoli operatorom sieci komórkowych spełnić wymagania dotyczące wydajności, zasięgu, jakości i całkowitego kosztu posiadania, jednocześnie opierając sieci na nowoczesnej, w pełni zwirtualizowanej architekturze.

 

– Branża mobilna jest na drodze transformacji w kierunku kompleksowej wirtualizacji sieci – powiedziała Cristina Rodriguez, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Wydziału Sieci Dostępu Bezprzewodowego w firmie Intel.  Intel i Samsung od dawna współpracują i wspólnie dążą do dostarczania wysoce zintegrowanych, zwirtualizowanych rozwiązań RAN. Nasza nowa umowa pogłębi tę współpracę, umożliwiając obu firmom wspólne przyspieszenie wdrożeń sieci vRAN u operatorów na dużą skalę oraz zapewnienie mocnej kombinacji elastyczności, wydajności i sprawności energetycznej.

 

Firmy pomyślnie zakończyły testy interoperacyjności, nawiązując pierwsze połączenie z wykorzystaniem oprogramowania vRAN firmy Samsung współpracującego z procesorami Intel Xeon Scalable czwartej generacji i z funkcją Intel vRAN Boost. Oczekuje się, że ta udoskonalona oferta sieci vRAN będzie dostępna komercyjnie w drugiej połowie 2023 r.

Samsung jest pionierem w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań łączności 5G, w tym chipsetów, aparatów radiowych i innych zasadniczych komponentów. Dzięki ciągłym badaniom i rozwojowi Samsung stymuluje branżę do rozwoju sieci 5G dzięki wiodącemu na rynku portfolio produktów –  od vRAN 3.0, Open RAN i Core, po rozwiązania sieci prywatnych i narzędzia automatyzacji oparte na sztucznej inteligencji. Firma dostarcza obecnie operatorom komórkowym rozwiązania sieciowe zapewniające łączność setkom milionów użytkowników na całym świecie.

 

Badanie Epsona pokazuje jak ważne są urządzenia drukujące w edukacji